Saturs turpinās pēc reklāmas

Balstvakcināciju pret Covid‑19 Latvijā veikuši 3,2% cilvēku

Līdz šim balstvakcināciju pret Covid-19 Latvijā veikuši aptuveni 60 700 cilvēku jeb 3,2% no visiem valsts iedzīvotājiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

2021. gada 27. novembrī 10:10

Piektdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 10 599 personas, tostarp pirmo poti – 1653 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 5343 cilvēki, tostarp 802 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome gan arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Savukārt potēšanas apjoms ar trešo devu vakar veidoja gandrīz trešdaļu no visa pošu skaita – vakar 3603 cilvēki saņēma Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Kopumā pagājušās darba nedēļas laikā Latvijā sapotēti aptuveni 54 900 cilvēki, ap 8800 no kuriem saņēma pirmās potes, ap 30 100 pabeidza vakcināciju, bet ap 15 900 saņēma trešo poti.

Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 390 iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centru apvienība”.

Kopumā darbadienās šonedēļ vidēji vakcinēti ap 10 900 cilvēki dienā, kas ir vairāk nekā pagājušajā nedēļā, kad vidēji savakcinēja ap 7200 cilvēkus dienā, taču tad bija daudz brīvdienu, kad vakcinācijas temps vienmēr ir zemāks. Tomēr šīs nedēļas aktivitāte nedaudz atpaliek no vakcinācijas tempa oktobrī un novembra sākumā, kad pret Covid-19 sapotēto skaits svārstījās vidēji ap 12 000 cilvēku dienā.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmis ap miljons cilvēku no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 908 331 iedzīvotāju, bet vēl ap 266 420 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,175 miljonus jeb 62,41% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti 3,2% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet kopš novembra valdības lēmumi dod iespēju potēties plašākam cilvēku lokam.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas