tv3.lv

Baldones novadā atrod vairākas mucas ar bīstamām ķīmiskām vielām

Iedzīvotājiem briesmas nedraud, bet teritorija, kurā tika atrastas ķimikālijas, ir norobežota, un to apsargā Valsts policija.

LNT Ziņas vakarnakt ieradās notikuma vietā, – gaisā bija jūtama nepatīkama smaka, un tur sastaptie policijas darbinieki norādīja, ka atrastā ķīmiskā viela patiešām ir bīstama un iedzīvotāji tiek aicināti netuvoties norobežotajai teritorijai.

Baložu kriminālpolicijas priekšnieks LNT Ziņām atklāja, ka ir zināmas personas, kas mucas ar ķimikālijām tur aizvedušas un saistībā ar notikušo ir ierosināts kriminālprocess.

“Saņēmām informāciju par to, ka Baldonē, Riekstukalnā, garāžā atrodas mucas ar kādu nezināmu vielu. Uzreiz mēs izbraucām uz turieni, piesaistījām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts vides dienestu un konstatējām, ka garāžā atrodas mucas ar kādu vielu. Par vielas saturu pagaidām nekas nav zināms, bet Valsts vides dienests uzskata, ka tā ir bīstama viela,” norādīja Valsts policijas Baložu kriminālpolicijas priekšnieks Konstantīns Zaharovs.

Piektdienas rītā darbu notikuma vietā jau beidzis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

LNT Ziņu rīcībā nonākusī neoficiālā informācija liecina, ka ķīmiskās vielas tur nogādātas kāda LU astronomijas institūta darbinieka vajadzībām. Baldones novada dome piektdien universitātē lūgs skaidrot situāciju.

Kā raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers, pašlaik ķīmisko vielu noplūde nav konstatēta, un situācija tiek kontrolēta. Notikušo izskatīs VVD un tiks lemts par mucu utilizāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus Audzers norādīja, ka, pēc LU pārstāvju teiktā, šīs mucas tika atvestas kā šķidrais kurināmais. Pašvaldība apsvērusi iespēju par iedzīvotāju evakuāciju, bet atbildīgie dienesti lēma, ka tā nav nepieciešama. Tuvākā māja varētu atrasties 300 līdz 350 metrus no notikuma vietas.

Video: intervija ar Baldones novada domes priekšsēdētāju Raimondu Audzeru

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm