tv3.lv

Bagātākie cilvēki Latvijā joprojām ir baņķieri

Pirmās divas miljonāru topa vietas ieņem AB.LV bankas īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, katra bagātība palielinājusies par vairāk nekā 18,79 miljoniem eiro.

2014. gada 14. augustā 20:07

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trešajā vietā ir lielākais Rietumu bankas akcionārs Leonīds Esterkins, ceturtajā – informāciju tehnoloģiju kompānijas ”Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, bet piektajā – Rietumu bankas otrs lielākais akcionārs Arkādijs Suharenko.

Tops rāda, ka miljonāri 2012. un 2013. gadu Latvijā varēs atcerēties kā stabilitātes periodu, vienlaikus rekordpeļņa arī nav gūta.

Topā sāk atgriezties nekustamā īpašuma jomas pārstāvji, kuri vienlaikus lielā skaitā atrodami arī lielāko zaudētāju sarakstā. Veiksmīgi bijuši arī mežsaimniecības, kokrūpniecības, lauksaimniecības un loģistikas nozares pārstāvji. Pēdējos gados ātrās peļņas guvējus topā atrast grūti. Iezīmējies arī vidējais miljonāra portrets: pusmūža vīrietis. Sievietes miljonāres sastopamas daudz retāk, turklāt viņas mēdz biežāk likt olas vienā groziņā, proti, atšķirībā no stiprā dzimuma pārstāvjiem viņām pieder mazāks skaits uzņēmumu.

Pērn lielāko summu – 38,24 miljonus eiro – zaudējusi uzņēmēja Larisa Sviridova. Zaudējumus cietušas visas piecas viņai piederošās kompānijas, tostarp “Delfīns partneri”. Nākamie lielākie zaudētāji no viņas krietni atpaliek. Nākamajā gadā lieklākos pelnītājus par zaudētājiem varētu padarīt nule kā ieviestās Krievijas sankcijas, kas var kļūt par klupšanas akmeni šogad topā esošajiem lauksaimniecības un loģistikas uzņēmumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm