tv3.lv

Autovadītāji sajūsmā, steidz “uzpildīties”! Degvielas tirgotāji uzsākuši karu cīņā par klientu

2017. gada 14. augustā 20:17

Cīņā par klientu degvielas tirgotāji uzsākuši cenu karu. Autovadītājiem gan tas ir izdevīgs, jo vietām būtiski kritušās degvielas cenas.

Automašīnu rindas, kas stiepjas ārpus degvielas uzpildes stacijas un veido sastrēgumus ielās. Tāds skats šodien novērots pie konkurējošām degvielas uzpildes stacijām vienā no Rīgas mikrorajoniem Biķernieku ielā. Degviela te kļuvusi krietni lētāka. 95. markas benzīna cena gan “Neste”, gan “Circle K” samazināta pat par 10 centiem un maksā zem eiro, dīzeļdegvielas cena arī nokritusies par deviņiem centiem.

Reti kas tāds manīts, sajūsmā ir autovadītāji, tāpēc steidz “uzpildīties”.

“Speciāli braucu, “Facebook” uzzināju, cilvēki jau ātri paziņo. Vēl fotogrāfijas ieliek, tā arī uzzināju, speciāli atbraucu,” norāda kāds autovadītājs. Kāds cits autovadītājs norāda, ka braucis garām, ieraudzījis un izlēmis apstāties un piepildīt bāku.

Foto: LNT

Meklējot iemeslu šādam cenu kritumam, Degvielas tirgotāju asociācijā norādīja, ka tam īsti nav pamata, jo pasaulē nav novērotas svārstības naftas tirgū. Skaidrību gan ieviesa konkrētie degvielas tirgotāji.

Rakstveidā saņemtajās atbildēs secināms, ka notiekošais ir tikai un vienīgi konkurences cīņa.

Gatis Titovs
“Circle K Latvia” Degvielas kategorijas vadītājs

Degvielas cenas dažādās “Circle K Latvia” stacijās atšķiras jau daudzus gadus. Tas galvenokārt saistīts ar katru konkrēto mikrotirgu un tur valdošo konkurenci starp dažādiem degvielas mazumtirgotājiem. Līdzīgi ir arī šobrīd ar “Circle K Latvia” degvielas uzpildes staciju Mežciemā, kur, cīnoties par katru klientu, šobrīd degvielas cenas ir vienas no zemākajām mūsu tīklā.

Armands Beiziķis
Neste Latvija Mazumtirdzniecības vadītājs

Cenas “Neste” degvielas uzpildes stacijās var atšķirties un to ietekmē vairāki apstākļi. Lai nodrošinātu cenu konkurētspēju, “Neste” veic degvielas cenu korekcijas “Neste” degvielas uzpildes stacijās. Šodien “Neste” stacijā Biķernieku ielā degvielas cenas ir zemākās cenas “Neste” tīklā Rīgā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un par to var pārliecināties turpat ap stūri, apskatot to pašu tirgotāju piedāvātās degvielas cenas, bet jau citās uzpildes stacijās. Tur benzīnam un dīzeļdegvielai tās pašas vecās, augstās cenas.

Analītiķi gan norāda, ka šādu cenu karu degvielas tirgotājs varot droši atļauties. Jo cenu svārstības notiek amplitūdā, kas joprojām ļauj strādāt rentabli.

Zigurds Vaikulis
“CBL Asset Managements” investīciju vadītājs

Mēs esam veikuši aprēķinus uz salvetes malas, jo precīzas informācijas nav, par cik viņi iepērk benzīnu un benzīnu vairumā, bet lielos vilcienos – 95 benzīnam litram tā tīrā pašizmaksa ir aptuveni 35 centi, 60 centi veido nodokļi gan akcīzes, gan PVN, un aptuveni 12-15 centi ir šis te bruto uzcenojums, ko liek paši degvielas tirgotāji, tad šo cenu robežās cenas var laist lejā, ja ir īpašs iemesls, ja ir kaut kāds cenu karš kaut kādā reģionā, bet, protams, tikai īslaicīgi.

Analītiķu vērtējumā degvielas tirgotāju uzcenojums nedaudz virs 10 centiem uz litru gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai vērojams jau pēdējos trīs līdz piecus gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm