tv3.lv

Austrumu slimnīcas vadītājs: Covid‑19 dēļ “gatavojamies vētrai”

Covid-19 straujās izplatības dēļ Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) “gatavojas vētrai”, šorīt LTV “Rīta panorāmā” izteicās RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

17. janvārī 8:21

Kā skaidroja Paeglītis, slimnīca gatavojas gan lielam pacientu pieplūdumam, gan lielam saslimušo darbinieku skaitam, kas varētu apgrūtināt pakalpojumu sniegšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik slimnīcā ārstējas ap 200 Covid-19 pacienti, no kuriem aptuveni 25 ir intensīvajā terapijā. Slimnīcas vadītājs atzīmēja, ka atšķirība šajā Covid-19 vilnī ir tā, ka samērā daudz saslimušo ir bez simptomiem un tiek atklāti, nonākot dažādās slimnīcas nodaļās.

Paeglītis piekrita, ka pagaidām izskatās, ka prognozes par Covid-19 omikrona paveida relatīvu vieglumu ir piepildījušās, jo apstākļos, kad kopējais saslimušo skaits aug ļoti strauji, slimnīcās nogādāto pacientu skaita pieaugums nav tik liels.

No slimnīcā nonākošajiem Covid-19 pacientiem ap 70% ir nevakcinēti, bet no smagi slimajiem – ap 90% nav vakcinēti.

Paeglītis tomēr uzsvēra, ka nevar teikt, ka darbs slimnīcā būtu kļuvis vieglāks. Viņš uzsvēra, ka Covid-19 pandēmijas dēļ ir nācies atlikt plānveida palīdzības sniegšanu lielam skaitam iedzīvotāju, kuri tagad vēršas un nonāk slimnīcā. Pašlaik Gaiļezerā gultu noslodze ir ap 85%, kas vērtējama kā ļoti augsta, atzīmēja slimnīcas vadītājs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm