tv3.lv

“ATTA” centrā notiek bērnu vakcinēšana; vecāku lielās atsaucības dēļ darba laiku nācies pagarināt

“ATTA” centrā Rīgā sestdien notika piecu līdz 11 gadu vecu bērnu vakcinēšana pret Covid-19. Vecāku lielās atsaucības dēļ potētāju darba laiku nācās pagarināt un arī TV3 Ziņas novēroja, ka interese pēc vakcīnas pirmajām devām atvasēm bija liela.

Sestdien bērnus pēc Covid-19 potes uz “ATTA” centru varēja vest gan iepriekš pierakstoties, gan arī vienkārši atnākot un izstāvot dzīvo rindu. Kā novēroja TV3 Ziņas, darba vakcinētājiem netrūka, taču arī lielas rindas neveidojās.

“Mēs patiesībā vairāk nekā pusgadu gaidījām šo vakcīnu, vakar izdzirdējām, ka ir bez iepriekšējā pieraksta un nolēmām atbraukt savakcinēties. Bija bail bērnam no vakcīnas, bet pati gribēja,” saka Laura un Paula.

“Tas ir bīstami – nevakcinēties. Laicīgi piecēlāmies, dzirdējām informāciju un tāpēc arī nācām,” teic Agita un Agate.

Bērnu potēšana lielajos vakcinācijas centros notika pirmo reizi un tuvākajā laikā to sola nodrošināt arī reģionos. Vienlaikus, daudzi jau speciāli mērojuši ceļu uz Rīgu.

“Mūsu pilsētā nav iespējams bērnus savakcinēt, tāpēc mēs braucām uz Rīgu. Mēs vakcinējāmies, lai ir tā aptvere, lai tad būtu izdarīts, lai ir vieglāk skolā – nav jāsēž kā kontaktpersonai, lai var uztaisīt testu un iet uz stundām, pulciņiem un var vienkārši dzīvot. Bija normāli. Nebija bail. Nu mazliet bija. Es ieteiktu, tikai nebaidieties. Ir jānāk bērniem uz šejieni, jo dažās vietās, piemēram, “makdonaldā” vajag pieaugušos, lai ietu kko nopirkt, bet, kad esi vakcinējies, tad vari bez pieaugušajiem iet,” teic Renārs, Rihards un Renāte.

Pēdējās nedēļas inficēšanās ar Covid-19 sevišķi augsta ir bērnu vidū. Piemēram, piektdien, kad Latvijā konstatēja kārtējo inficēto skaita rekordu – ap 40% saslimušo bija tieši bērni un jaunieši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm