Atšķirīgo ierobežojumu dēļ Lietuvā pieaug pircēju skaits no Latvijas

2021. gada 6. novembrī 20:10

Kaimiņvalsts Lietuvas epidemiologi ar piesardzību raugās uz pēdējā laikā vērojamo Latvijas iedzīvotāju pieplūdumu pierobežas pilsētu lielveikalos. Ja epidemioloģiskā situācija turpinās pasliktināsies, netiek izslēgts, ka kaimiņi varētu tādēļ pastiprināt robežkontroli, informē TV3 Ziņas.

Lietuvā saslimstības rādītāji ir tādi paši kā Latvijā, bet ierobežojumi mazāki, piemēram, strādā lielveikali, un to izmanto arī Latvijas iedzīvotāji, kas uz pierobežas pilsētām brauc iegādāties, piemēram, apģērbu.

Kā novēroja TV3 Ziņas, pierobežas pilsētā Šauļos latviešu tiešām ir daudz. Vieni brauc iepirkties, citi vienkārši izbaudīt lielāku brīvību nekā Latvijā.

Uldim ir apnikuši ierobežojumi, bet Inga vēlas savam bērnam nopirkt ziemas apģērbu. Savukārt Ralfs izmanto iespēju nodarboties ar sportu, jo Lietuvā ir atļauts trenēties iekštelpās.

“Visi šie “lokdauni”, interesanti ir paskatīties, kā mūsu kaimiņiem veicas. Es novēroju, ka lietuviešiem ir vairāk kustības,” novērojis ir Ivans.

Ar Šauļu lielveikala pārdevējas stāsta, ka pēdējā laikā pircēju no mūsu valsts tiešām daudz.

“Ledus arēnā sestdienās un svētdienās ir treniņi, vecāki ved savus bērnus un pie viena iepērkas. Šeit ir arī pieejamas bērnu atrakcijas. Latviešu ir ļoti daudz, jo viņiem viss slēgts. Mēs priecājamies,” norāda Ilona.

Lietuvas lielveikalos, tostarp arī tajos esošajos pārtikas veikalos, ieeja atļauta tikai ar Covid-19 sertifikātiem jeb iespēju pasēm. Neskatoties uz to, amatpersonas vietējos aicina izvairīties no sabiedrisku vietu apmeklēšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Situācija ar mūsu pilsoņu pieplūdumu Lietuvas pierobežas pilsētās ir zināma arī Lietuvas atbildīgajiem dienestiem. Riski šādai migrācijai esot, bet pagaidām nekādus ierobežojumus kaimiņvalsts neplāno.

“Infekcijas izplatība Lietuvā joprojām turpina palielināties, un, visticamāk, mēs vēl neesam sasnieguši maksimumu. Mums tikko bija garas brīvdienas, un es domāju, ka nākamajā nedēļā mēs redzēsim atkal jaunu lēcienu skaitļos. Visi Lietuvas reģioni ir melni, saslimstība ļoti augsta. Protams, ka migrācija starp valstīm pastiprina riskus. Iespējamais mehānisms būtu robežu slēgšana, bet tas būtu galējais risinājums, piemēram, ja mēs redzētu jauna vīrusa paveida izplatību,” norāda Lietuvas Veselības ministrijas epidemioloģe Ginreta Megelinskiene.

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 3279 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 27 cilvēku dzīvību. Kaimiņvalsts slimnīcās pašlaik tiek ārstēti 1867 Covid-19 pacienti, 145 no viņiem atrodas reanimācijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm