Atsevišķās bodītēs izdomāts veids tirdzniecības ierobežojumu brīvdienās apiešanai

Tirgotāji nemierā ar noteikumiem, kas liedz brīvdienās pārdot atsevišķas preces, un atsevišķās bodītēs izdomāts veids ierobežojumu apiešanai, par ko signālus saņēmusi arī policija, vēsta TV3 Ziņas.

Tirgotāji joprojām neizpratnē par ierobežojumiem, kas brīvdienās liedz pārdot dažādas preces, tostarp, alkoholu un cigaretes. Veikali, īpaši mazie, jau iepriekšējās brīvdienās, kad daudzas preču grupas nedrīkstēja tirgot, izjutuši ienākumu kritumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pircēju skaits brīvdienās ir samazinājies. Toties veikala izmaksas mums nesamazinās, elektrība, algas, darbinieki mums ir tas pats,” norāda veikala “LaTS” pārstāvis Inguss Palauskis.

Lai gan ierobežojumu nepieciešamību tie saprotot, veikalnieki rezultātu liegumiem joprojām īsti nesaredz.  “Šie ierobežojumi īsti neattaisno sevi. Jo pircēju pieplūdumu mēs izjūtam darbadienu vakaros, it sevišķi tās ir piektdienas. Ar visu to, ka veikalos ir noteikts maksimālais cilvēku skaits. Tā vai tā šīs drūzmēšanās ir pamanāma vairāk,” viņš saka.

Pircēju iekārotākās preces pirms brīvdienām – alkohols un cigaretes. Šeit grādīgo dzērienu plauktus brīvdienās aizsedz ar īpašu pārvalku. Taču arī tad jācīnās ar tiem, kas pie pudeles vēlas tikt par katru cenu. Bijuši arī gadījumi, kad pārvalku, ar ko apklāts alkohols, mēģināja novilkt nost, pūloties iegādei aizliegtās preces iznest ārā.

Ja TV3 ziņu sižeta redzamajā veikalā visi noteikumi strikti ievēroti, Rīgas pašvaldības policija saņēmusi signālus, ka brīvdienās tomēr ne visas tirdzniecības vietas strādājušas godprātīgi. Un raizes rada nevis lielās tirdzniecības vietas, bet gan mazie veikaliņi.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass

“Šobrīd mūsu rīcībā sāk parādīties arvien vairāk informācijas, ka atsevišķās vietās tomēr šo ierobežojumu neievērošana, kas attiecas uz alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizliegumu brīvdienās, tomēr ir konstatēta.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī TV3 Ziņām ir informācija, ka dažādos veidos veikalnieki noteikumus pārkāpj. Un palīgā šeit nāk lēmums, ka brīvdienās alkoholu var pārdot attālināti. Lai gan tas nozīmētu, ka prece arī jāpiegādā, atsevišķi veikali likumu interpretē pa savam. Par blēdīšanos zināms arī citiem tirgotājiem.

Mēdzot pastāvēt tā saucamais attālinātais līgums, kur cilvēks pat pie kases, aizpildot anketu, var alkoholu iegādāties. Un ir tirgotāji, kas šo izmanto. Atšķirība, ka alkoholu nedod pie kases, bet iedod no veikala rampas puses. Tiem, ka vajadzība spiež, zināmi kanāli, kur nopirkt cigaretes un ārpus darba laika arī alkoholu. Esot saņemta informācija, ka arī taksometros varēja nopirkt cigarešu paciņu par 12 eiro.

Turklāt lielākās bažas nelegālajam tirgum radot gaidāmās Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienas, kad veikali 11 dienu periodā, visu pārdot drīkstēs tikai trīs dienas. Tādēļ tirgotāji aicinājuši sistēmu mainīt.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs

“Piedāvājam, ka sestdien būtu atvērti, lai nav saspiestā piektdiena un svētdiena tad ir tā brīvā diena, kad netiek tirgots, cilvēki var doties ārpus pilsētas vai citur.”

Policija īpašas pārbaudes veikalos plāno veikt arī turpmākajās brīvdienās. Neatļauto preču pārdošana veikaliem var izmaksāt visai dārgi. Par ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpšanu, juridiska persona var saņemt sodu, kas mērāms vairākos tūkstošos eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Policijai ārkārtējās situācijas laikā bažas rada alkohola un cigarešu nelikumīga tirgošana mazajos veikalos

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm