tv3.lv

Atklāj atjaunoto telekomunikācijas apratūras muzeju

Ceturtdien, 19. aprīlī, no jauna atklāts atjaunotais Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes muzejs.

2018. gada 19. aprīlī 17:42

Tajā aplūkojama dažāda telekomunikāciju aparatūra un radiouztvērēji – kopumā ap 100 eksponātiem, kas ražoti laikposmā no 1925. gada, kad Latvijā uzsāka radiorūpniecību, līdz 1990. gadam, kad tā apsīka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Muzejā apkopota telekomunikāciju aparatūra no profesora Jāzepa Ločmeļa kolekcijas un radiouztvērēji no docenta Jura Eizentāla kolekcijas. Lielākā daļa no tiem ražoti Latvijā un savulaik bijuši nozīmīgi sociālā stāvokļa un labturības rādītāji.

Ilmārs Slaidiņš
RTU ETF Radioiekārtu katedras profesors

Viņi parāda inženierattīstības vēsturi – kā šīs tehnoloģijas ir attīstījušās, sākot no vadu sakariem un bezvadu sakariem un optiskie sakari, tas viss ir pakāpeniski veidojies. Ja sākumā elektroniskās ierīces bija vienkārši lampas, tad pēc tam pārgāja uz tranzistoriem, un tagad ir mikroshēmas un mikroprocesori.

Ekspozīcijā var aplūkot tādus unikālus aparātus kā “VEF Super LUX MD37” – trīs viļņu diapazonu radio ar Eiropas karti, populāros radio uztvērēja “Spīdola” modeļus un augstākās klases stereo radio “Simfonija”, kā arī desmitiem citu ierīču.

Muzejs darbosies katru darba dienu un to būs iespēja apmeklēt arī zinošu gidu pavadībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm