Atdzīvināti rokgrupas “Katedrāle” 50 gadus senie skaņdarbi

Hipiju laika rokgrupa “Katedrāle” padomju laikā bija “pagrīdē”, jo viņi spēlēja, ko vēlējās. Tagad dažādi mūziķi kopā ar orķestri “Rīga” ir radījuši unikālu koncertprogrammu ar senajām dziesmām, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

“Es eju Tev pretī”, tā sauc vienu no skaņdarbiem, kas tagad ir restaurēts no seniem nošu pierakstiem. Rokgrupas “Katedrāle” dziesmu ieraksti nav saglabājušies, veiksmīgi sagadījies, ka atradās notis.

“Izrādās, ir saglabājušies materiāli, notis sīkā, smalkā, kaligrāfiskā rokrakstā, kaut kādā noputējušā čemodāniņā, un tā šis viss pie mums atnāca,” stāsta orķestra “Rīga” galvenais diriģents Valdis Butāns.

Valdis Butāns ir viens no galvenajiem ieceres virzītājiem. Viņš jau pirms vairākiem gadiem vēlējās pierunāt taustiņinstrumentālistu un “Katedrāles” dalībnieku Vilni Šmīdbergu izveidot kaut ko oriģinālu. Piesaistot “Katedrāles” ģitāristu Gunāru Šimku, izdevās restaurēt Latviešu roka pirmsākumus.

“Patiesībā būs ļoti interesanti pirmo reizi sadzirdēt, saklausīt to, kas bija pirms 50 gadiem, kādi bija rokmūzikas pirmsākumi, būsiet pārsteigti, kas atnāks uz koncertu, ka tas ir tik gaumīgi un augstā līmenī,” norāda Butāns.

Atis Ieviņš ir viens no vairākiem vokālistiem, kurš tagad sev atklājis “Katedrāle” dziesmas un atsaucās dziedāt šajā projektā: “Sajutu lielu izaicinājumu, jo mūzika ir dziļa, sarežģīta un daudz jāiedziļinās, lai varētu izpildīt, kā komponists vēlējies.”

“Katedrāles” ģitārists Gunārs Šimkus piedalās seno dziesmu atmodināšanā. Mūziķis stāsta, ka padomju laikā, spēlējot mūziku, viņi bieži iekūlās nepatikšanās. Tagad ir liels gandarījums brīvi muzicēt un dzirdēt senās dziesmas jaunā izpildījumā: “Es jūtos lieliski. Pirmo reizi saskaros ar tādiem mūziķiem, viņu attieksme, kā viņi to dara, un, ja vēl redzi, ka viņiem patīk, tad es uzreiz esmu kā uz mākoņa maliņas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētdien, 10. oktobrī, Lielajā ģildē koncertā “Katedrāle un roks” orķestris “Rīga” un rokmūziķi izpildīs ne tikai katedrāles dziesmas. Koncerta otrā daļa būs gluži kā ieskats tā paša laikmeta mūzikā, tikai dzelzs priekškara otrā pusē, tiks atskaņota britu komponista un “Deep Purple” dalībnieka Džona Lorda “Koncerts grupai ar orķestri”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm