tv3.lv

ASV remontēs dzelzceļa staciju Garkalnē, lai varētu pārvietot bruņutehniku

ASV par pusmiljonu eiro remontēs kravas staciju Garkalnē, lai efektīvāk pārvietotu bruņutehniku.

2016. gada 2. septembrī 19:19

Valdība šonedēļ atbalstījusi Aizsardzības ministrijas lūgumu ļaut ASV armijai izmantot Garkalnes dzelzceļa staciju. Izrādās, amerikāņi plāno ieguldīt pusmiljonu eiro tās uzlabošanā, lai varētu ātrāk un ērtāk pārvietot militāro tehniku, kas no šīs stacijas nonāk militārajā bāzē Ādažos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Garkalnes stacija ir stratēģiski svarīgs punkts – te, pa dzelzceļu no Rīgas ostas, nonāk NATO valstu, tostarp, ASV smagā bruņu tehnika, kas tiek izkrauta, un tālāk mēro ceļu uz Ādažu bāzi, vai citviet.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka amerikāņi Garkalnes stacijā ieplānojuši vērienīgus remontdarbus, pusmiljona eiro vērtībā. Uz pasažieriem tas neattieksies, tiks attīstīta industriāla stacijas daļa, kurā pārkraus militāro tehniku.

Saskaņā ar līgumu Latvijas valdības pienākums būs nodrošināt ASV armijai piekļuvi Garkalnes stacijai, kā arī tās nodrošināt izmantošanu. Ar Garkalnes staciju līgumā tiek saprasts aprīkojums, telpas un teritorija. Šādas tiesības tiek paredzētas saskaņā ar nolīgumu, kas diplomātisko notu veidā pērnā gada 19.jūnijā tika noslēgts starp Latvijas un ASV valdībām. Straujie lēmuma pieņemšanas tempi saistīti ar ASV budžeta termiņu īpatnībām.

Foto

Video

Save

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm