tv3.lv

ASV pētījumi: balsta vakcīnas saņemšana nodrošina vislabāko iespējamo aizsardzību pret omikronu

Trīs vērienīgos jaunos ASV Slimību kontroles un profilakses centra pētījumos secināts, cik svarīgi ir saņemt balsta vakcīnu, lai nodrošinātu labāko aizsardzību pret omicrona koronavīrusa variantu.

22. janvārī 8:00

Šie ir pirmie reālie dati, lai pārbaudītu balsta vakcīnu ietekmi uz omikronu, kas tagad veido vairāk nekā 99% no konstatējiem koronavīrusa gadījumiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Pētījumi, kas publicēti piektdien, liek uzdot jautājumu par to, vai cilvēki, kuriem ir tikai divas vakcīnas devas, joprojām būtu jāuzskata par pilnībā vakcinētiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es domāju, ka pilnībā vakcinēts ir jāpārdefinē kā trīs devas saņēmis,” sacīja Dr. Viljams Šafners, ilggadējais CDC padomnieks par vakcīnu, kurš nebija iesaistīts pētījumos.

Pētījumi aptver miljoniem Covid-19 inficēšanās gadījumu, simtiem tūkstošu cilvēku, kuri apmeklējuši neatliekamās palīdzības nodaļas un neatliekamās palīdzības centrus, kā arī desmitiem tūkstošu hospitalizēto pieaugušo pacientu.

Saskaņā ar CDC pētījumu, kurā tika aplūkoti gandrīz 88 000 hospitalizāciju 10 štatos, balsta vakcīnai bija 90% efektivitāte, lai novērstu hospitalizāciju decembrī un janvārī, kad omikrons bija dominējošais Covid-19 variants.

Salīdzinājumam, divu injekciju efektivitāte bija 57%, ja bija pagājuši vismaz seši mēneši pēc otrās injekcijas devas saņemšanās.

Saskaņā pētījumu, kurā tika aplūkoti vairāk nekā 200 000 medicīnas iestāžu apmeklējumi 10 štatos, balsta vakcīnai bija 82% efektivitāti, lai novērstu neatliekamās palīdzības numuru un neatliekamās palīdzības centru apmeklējumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salīdzinājumam, divu vakcīnas devu saņemšana uzrādīja tikai 38% efektivitāti, ja bija pagājuši vismaz seši mēneši pēc otrās injekcijas, lai novērstu nepieciešamību pēc palīdzības vērsties medicīnas iestādēs.. “Es domāju, ka tā ir trešā deva, kas patiešām sniedz jums stabilu, vislabāko aizsardzību,” sacīja Šafners.

Šis pētījums tika publicēts piektdien CDC saslimstības un mirstības iknedēļas ziņojumā. Otrajā pētījumā, kas arī publicēts šajā ziņojumā, tika secināts, ka cilvēkiem ar trim vakcīnas devām bija mazāka iespēja inficēties ar omikronu. Aplūkojot 25 valsts un vietējiem veselības departamentu datus, pētnieki atklāja, ka starp tiem, kuriem tika veikta balsta vakcinācija, ik nedēļu bija vidēji vien 149 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi uz 100 000 cilvēkiem. Tiem, kuri bija saņēmuši tikai divas vakcīnas pret Covid-19 devas, tie bija jau 255 inficēšanās gadījumi uz 100 000 cilvēkiem.

Trešā pētījuma, kas publicēts medicīnas žurnālā “JAMA”, dati parādīja, ka revakcinācija palīdzēja novērst cilvēku saslimšanu ar omikronu. Šajā pētījumā, kurā tika iekļauti nedaudz vairāk nekā 13 000 saslimšanas ar omikronu gadījumi ASV, tika konstatēts, ka simptomātiskas infekcijas iespējamība cilvēkiem, kuri saņēma balsta vakcīnu, bija par 66% mazāka, salīdzinot ar tiem, kuri bija saņēmuši tikai divas vakcīnas devas.

Visi trīs pētījumi atklāja, ka nevakcinētiem cilvēkiem ir vislielākais risks saslimt ar Covid-19.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm