Ārzemnieki aktīvi piedalās latviešu valodas un kultūras vasaras skolā

Daudzi ārvalstu studenti un arī cilvēki, kuru senču saknes meklējamas Latvijā, jau piekto gadu studē latviešu valodas un kultūras vasaras skolā.

Atbraukušie ar interesi mācās valodu un apmeklē dažādus muzejus, kur uzzina par valsts tradīcijām un vēsturi. Viesu vidū, kuri par Latviju uzzina krietni vairāk nekā ikdienas tūristi, sapulcējušies cilvēki visdažādākajos vecumos un no dažādām pasaules valstīm. Taču viņus visus vieno mērķis pamatīgāk apgūt latviešu valodu un iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru un zemi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latviešu valodas pasniedzēja Inga Laizāne norāda, ka latviešu valodas un kultūras vasaras skolas apmeklētāji nekad nav jāmudina uz mācībām. Pārsvarā katram no dalībniekiem ir spēcīgs iekšējs motīvs zināšanu apguvei. “Citiem šeit ir saknes – mamma, vecmamma, vectēvs, bet citiem vienkārši patīk šī valsts.”

Papildus valodai vasaras skolas dalībnieki uzzina vēl daudz ko par Latvijas vēsturi un arī mūsdienām. LNT rīta raidījuma “900 sekundes” viesošanās reizē ārvalstu viesi apmeklēja Okupācijas muzeju. Un to, par ko šeit stāsta gids, daudzi ir dzirdējuši no saviem vecākiem vai vecvecākiem, jo liela daļa ir Latvijas bēgļu pēcnācēji.

Piemēram, Mika Streips no Kalifornijas ir zināmā žurnālista Kārļa Streipa radinieks. Viņš pašlaik dzīvo Zviedrijā, tagad vēlas krietni uzlabot latviešu valodas zināšanas. “Nekad nav par vēlu! Mēs esam tā paaudze, kas var pagūt saglabāt savu senču kultūru, lai to nodotu tālāk. ”

Savukārt studentam no Polijas Remikam gan nav dzimtas saknes meklējamas Latvijā, bet universitātē Poznaņā gada laikā jau visai labi apguvis latviešu valodu. “Es sākumā studēju angļu filoloģiju, bet sapratu, ka tā nav mana valoda. Es gribēju izvēlēties kaut ko, kas nav ļoti populārs, un tāpēc tagad esmu šeit.”

Kopumā vasaras skolas nodarbības turpinās divas nedēļas. To laikā dalībnieki apmeklē ne tikai muzejus un valodas nodarbības. Viņi tiekas arī ar politologu un uzzina daudz jauna par mūsdienu Latviju, kā arī dodas ārpus Rīgas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Studentu un citu interesentu grupās bez priekšzināšanām un nelielām latviešu valodas zināšanām ir ierobežots dalībnieku skaits – 13 cilvēki.  Savukārt kopumā vasaras skolā var piedalīties līdz 35 cilvēkiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm