Ārsti, kas palīdz laist pasaulē dzīvību, saņem 5 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas; draud ar dežūru samazināšanu

Rīgas Dzemdību nama ārsti draud samazināt dežūru skaitu, kā arī apsver pārtraukt darba attiecības, ja netiks risināts viņu atalgojuma jautājums. Patlaban viņi saņem 5,05 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas, vēsta TV3 Ziņas.

2017. gada 14. februārī 13:56

Dzemdību nama ginekologu un dzemdību speciālistu darba samaksa patlaban ir 5,05 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas.

Rīgas Dzemdību nama ginekologu, dzemdību speciālistu vēstulē veselības ministrei Andai Čakšai, Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) un Dzemdību nama valdei mediķi pauž satraukumu un neapmierinātību ar savu darba samaksas apjomu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārsti vēstulē norāda, – Dzemdību nams ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar gandrīz 70 gadu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā, un te ik gadu tiek pieņemti vidēji 7000 dzemdību. Sniegtie pakalpojumi mediķu ieskatā ir pielīdzināmi augstākā līmeņa stacionāram, kurā ir vislielākais personāla noslogojums specialitātē, ievērojams augsta riska dzemdību īpatsvars un darba intensitāte.

Mediķi uzskata, ka esošais darba samaksas tarifs ārstiem ir neatbilstošs gan iegūtajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai, gan arī atbildībai, ko viņi ikdienā uzņemas.

Plašāk par šo tematu uzzini šovakar plkst. 19.00 TV3 Ziņās!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm