tv3.lv

Ārsti ceļ trauksmi: arvien vairāk Latvijas bērnu un jauniešu tiek pakļauti stresam

Ārsti ceļ trauksmi. Arvien vairāk bērnu un jauniešu tiek pakļauti distresam – tas ir negatīvais stress, kas var izraisīt citas slimības.

2016. gada 28. martā 18:27

Pēc Latvijas Pediatru asociācijas datiem, katrs trešais bērns, kas dodas pie ģimenes ārsta ar kādu problēmu, īstenībā cieš no distresa un 75 līdz pat 90% slimības ir distresa izraisītas. Distress var iespaidot imūnsistēmu un bērns sāk bieži slimot ar infekcijas slimībām. Bet var būt arī tādi simptomi, kā sāpes vēderā, svārstīgs garastāvoklis, miega traucējumi, galvassāpes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es izjūtu stresu. Jo man sāp galva katru dienu. Jau daudzus gadus. Un arī kad es esmu bijusi pie ārsta, man teica, ka ir pārāk liels stress. Tāpēc vajag gulēt daudz un zāles jādzer. Nu ir grūti katru dienu celties 6 un braukt uz šejieni un līdz kādiem pusčetriem būt skolā, un vēl tad mājasdarbi,” teic skolniece Kitija.

Distresa cēloņi var būt dažādi: sociālās vides maiņa, pārāk liela slodze, konflikti ģimenē un vienaudžu vidū. Kā skaidro ārsti, dzīve kļūst arvien ātrāka, bet prasības – arvien augstākas un bērniem arvien grūtāk to izturēt.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm