Arī piecas reģionu slimnīcas nodrošinās analīzes iedzīvotājiem ar aizdomām par “Covid‑19”

Turpmāk arī piecas reģionu slimnīcas nodrošinās analīzes iedzīvotājiem ar aizdomām par inficēšanos ar “Covid-19” koronovīrusu, trešdien žurnālistiem pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

2020. gada 4. martā 17:35

Pēc Cipules vārdiem, diezgan intensīvā darbā panākta vienošanās ar piecām reģionālajām slimnīcām – Daugavpils reģionālo slimnīcu, Rēzeknes slimnīcu, Vidzemes slimnīcu, Liepājas reģionālo slimnīcu un Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Personas, kuras būs atgriezušās no “Covid-19” slimības uzliesmojuma skartajām teritorijām – Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas, Ķīnas – un kurām būs vieglas elpceļu infekcijas pazīmes, NMPD brigāde nogādās dzīvesvietai tuvākajā reģionālajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi. Tie tiks nogādāti uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centru, un atbilde tiks saņemta 24 stundu laikā.

Kā skaidroja NMPD vadītāja, ja pacients atbildīs “Covid-19” simptomiem, viņš tiks nogādāts uz attiecīgo slimnīcu un tur izolācijā varēs sagaidīt analīžu rezultātus. Neapstiprinoties aizdomām, šiem cilvēkiem būs iespēja doties mājās, savukārt pretējā gadījuma pacients ar NMPD brigādi tiks nogādāts uz RAKUS vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Ja laboratorisko izmeklējumu dēļ netiks apstiprināta saslimšana ar “Covid-19”, pacients turpinās ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.

Ar piektdienu, 6.martu, varētu tikt ieviesta arī analīžu veikšana sadarbībā ar “Centrālo laboratoriju”, kas spēs nodrošināt izmeklējumus arī reģionu iedzīvotājiem. “Visdrīzāk, piektdien šī laboratorija varētu sākt paraugu savākšanu arī reģionos,” norādīja Cipule. Viņa skaidroja, ka “ir arī notikusi darbinieku apmācība” un laboratorija “ir apņēmusies veikt paraugu paņemšanu mājas apstākļos”.

Laboratorijas rīcībā ir individuālie aizsardzības līdzekļi, lai droši veiktu šīs manipulācijas, piebilda NMPD direktore.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas process būs sarežģīts, bet iespēja ir rasta, un turpmāk reģionu iedzīvotāji netiks vesti uz Rīgu, bet gan saņems pārbaudes tuvāk dzīvesvietai,” piebilda NMPD direktore.

Šobrīd Veselības ministrija, NMPD un Nacionālais veselības dienests strādā, lai jau tuvākajās dienās analīžu paraugu noņemšanu varētu veikt laboratorijas speciālisti visā valsts teritorijā pie pacientiem mājās.

Kā ziņots, Latvijā pirmdien tika apstiprināta pirmā saslimšana ar “Covid-19”. Kāda rīdziniece 29.februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot pa vīrusa skarto Itālijas reģionu. Viņa pirmdien kopā ar savu meitu, kurai gan nebija konstatēta “Covid-19” infekcija, tika stacionēta Latvija Infektoloģijas centrā, bet jau otrdien abas personas no slimnīcas izrakstītas.

Lasi vēlAr “Covid-19” inficējusies Latvijas iedzīvotāja ceļojusi no Itālijas

Sievietei slimības simptomi izpaudušies viegli, turklāt atkārtotā “Covid-19” analīze nebija pozitīva. Viņai sniegtas rekomendācijas gan par ārstēšanos, gan pašizolāciju uz 14 dienām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā Latvijā ar aizdomām par “Covid-19” līdz šim izmeklēti 152 pacienti, tostarp 20 bērni.

Lasi vēlSpeciāliste: No slimnīcas izrakstītā “Covid-19” paciente citus vairs nevar inficēt

Savukārt aizvadītajā nedēļā vīruss pirmo reizi tika konstatēts Igaunijā. Saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Otrdien Igaunijā apstiprināts otrais saslimšanas gadījums, un šajā gadījumā saslimušais cilvēks 29.februārī ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Itālijas pilsētas Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113.

Pie personām ar vieglas elpceļu infekcijas pazīmēm vienas dienas laikā dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliks mājās. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šo personu nogādās stacionārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Valdība otrdien kopuma nolēma piešķirt Veselības ministrijai papildu 2,6 miljonus eiro dažādām vajadzībām, kas saistītas ar jauno koronavīrusu “Covid-19”.

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm