tv3.lv

Latvijā piedāvā ierīkot vakcinācijas punktus pārtikas veikalos

Izskanējis priekšlikums atvērt Covid-19 vakcinācijas punktus pārtikas mazumtirdzniecības “Maxima” veikalos, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

2021. gada 19. janvārī 8:20

Ar šādu priekšlikumu nācis klajā pats mazumtirgotājs “Maxima Latvija”.

Kā norāda “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags, minētā rosinājuma īstenošanai dzīvē ir vairāki priekšnoteikumi, tostarp būtiski samazinājies pircēju skaits veikalos, un tas, ka veikali ir vietas, kas piesaista ļoti lielu cilvēku plūsmu ikdienu. “Maxima” rosina sabiedrības vakcinācijas veikšanas plānos izmantot brīvo veikalu kapacitāti un infrastruktūru. Tādējādi cilvēkiem nebūtu jāmaina ikdienas maršruts. Tāpat veikali varot nodrošināt, ka vakcinācija norisinās masveidā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kompānijā informēja, ka pircēju skaits decembrī “Maxima” veikalos Latvijā ir samazinājies vidēji par 21%, turklāt decembrī lielajos tirdzniecības centros esošajos “Maxima” veikalos samazinājums bijis līdz pat 72% apmērā. Šā gada pirmajās divās nedēļās vidējā plūsmas intensitāte samazinājusies par 25%.

“Pat ar visu ļoti samazināto pircēju plūsmu, joprojām ikdienu pārtikas veikalos ienāk vairāk cilvēku nekā piedalās Saeimas vēlēšanās,” paskaidroja Vanags.

Viņš teica, ka nekontrolēta drūzmēšanās neveidotos, jo līdz ar valdības ieteikumiem un līdzšinējā darbā mazumtirgotājam izdevies panākt, ka cilvēki uz veikaliem nāk tad, ja jūtas labi un ir veseli. Tāpat cilvēki apzinīgi ievēro sociālo distancēšanos un valkā sejas maskas. “Mums šis rada pārliecību, ka cilvēki būs tikpat discipilinēti arī turpmāk,” tā Vanags. Potenciāli varot organizēt vakcināciju ārtelpās, ārpusē, ņemot vērā plašo stāvvietu infrastruktūru.

Taujāts, kas par ko šajā gadījumā maksātu, Vanags teica, ka “tas ir atvērts” jautājums. Atkarīgs no tā, kā šajā gadījumā tiktu veidots vakcinācijas process. “Ir pāragri par to runāt, mēs šo ideju piedāvāsim tāpat, kā esam līdz šim piedāvājuši dažādus drošības pasākumus un esam iesaistījušies diskusijās par ierobežojumiem,” sacīja Vanags, norādot, ka diskusijas par vakcinācijas punktiem veikalos vēl sekos.

Uzņēmuma pārstāvis teica, ka arī nepieciešamā loģistika tam esot, taču galvenais ir pateicīgā veikalu infrastruktūra un citas jau iepriekš minētās priekšrocības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Maxima Latvija” informēja, ka patlaban mazumtirdzniecības vietas iedzīvotāju vakcinēšanā uzsāk izmantot ASV un Apvienotajā Karalistē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm