Arī cilvēkus uzvalkos un ar dārgām automašīnām nākas “izskalot”, lai dotu iespēju dzīvot

Viņš slimnīcā sāka strādāt 16 gadu vecumā. Ceļš sākās kā sanitāram, bet nu viņš ikdienā cīnās ar un par tiem, par kuriem latvieši izvēlas nerunāt. Viņš cīnās par tiem, par kuriem mums ir kauns. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis tic cilvēkiem un labajam, kas viņos mīt.

2021. gada 25. septembrī 18:36

Darbs ar toksikoloģiju ir viens no retajiem medicīnā, kur pirmie rezultāti ir redzami jau pēc 24 stundām. Viņš to raksturo kā ātru un dinamisku. Pacients no pilnīgas bezsamaņas diennakts laikā spēj pārvērsties līdz nepazīšanai un iziet no slimnīcas ar augsti paceltu galvu. Jā, nereti šie pacienti var būt rupji un neadekvāti, bet Robertam Stašinskim ir svarīgs ātrs rezultāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiem, kuri ikdienā aizraujas ar apreibinošām vielām, nav vienāds stāsts. Viņi nav tikai dzīves pabērni, bet arī tie, kuri reiz braukuši dārgās automašīnās un staigājuši uzvalkos. Tie var būt cilvēki, kas cietuši no varas maiņas, kā rezultātā zaudējuši darbu, un vienīgais mierinājums bijis alkohols.

Lasi vēl – Traumatologs-ortopēds: Ja ārstam būtu vēlme nodzerties, viņš to arī izdarītu, jo iespēju ir daudz

Kad šie cilvēki nonāk pie daktera Stašinska, viņi katrs sāk atklāt savu dzīves stāstu. Vienam zaudēta darba dēļ nācies šķirties no ģimenes, vienīgā dzīvesvieta atvēlēta bērniem, bet pašam nācies sildīties ar grādīgajiem, jo ģimene atteikusies kontaktēties. Citiem tie ir daudzi gadi, kas pavadīti uz ielas un atrodoties zem visa veida “ietekmes”.

“Visvieglākais ir kritizēt un noniecināt. Teikt, ka esi vienīgais labais, un viņi nodzērušies un nopīpējušies, bet, kad sāc ar šiem pacientiem runāt, izrādās, ka viņiem dzīve nav bijusi nekāda medus maize. Jā, ir liela daļa, kas aiz pārbagātības ir nogājuši no ceļa, bet lielai daļai tās ir kaut kā sekas,” stāsta anesteziologs.

Lasi arī – Jansons: Cilvēkiem ir tendence glorificēt ārsta darbu, bet patiesībā tas ir liels stress

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dakteris Stašinskis uzskata, ka ir nepareizi domāt, ka šie cilvēki ir sliktāki tā vien dēļ, ka lieto apreibinošas vielas un dzīvo uz ielas. Viņš atgādina, ka arī viņi ir kāda cilvēka mamma, tētis, brālis vai māsa. Arī viņiem reiz bija viss – mīlestība, rūpes, pajumte, silts ēdiens. Bet, nu atlikušas vien atmiņas, kurās kavēties palīdz aprebinošās vielas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm