Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Budžeta komisija vienojas palīdzību Covid‑19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem sniegt arī nākamgad

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz vairākus patlaban spēkā esošus atbalsta mehānismus Covid-19 krīzē skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem piemērot arī 2021. gadā.

2020. gada 7. decembrī 15:20

Par šo grozījumu veikšanu iepriekš novembra beigās vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Lasi vēl: Divi ēdināšanas jomas uzņēmēji deputātiem sūdzas par netaisnīgu situāciju, jo nesaņem atbalstu Covid-19 krīzē

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš finanšu ministrs Jāņa Reira (JV) vadītajā darba grupā uzņēmējdarbības un darba ņēmēju atbalstam tika skatīti nozaru ministriju iesniegtie priekšlikumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma normu uzlabošanai saistībā ar īpašajiem atbalsta mehānismiem.

Viens no priekšlikumiem paredz par pusgadu pagarināt termiņu, kurā uzņēmumi var pieteikties uz nodokļu samaksa termiņa pagarinājumu. Spēkā esošajā regulējumā šāda iespēja ir paredzēta līdz šā gada beigām, bet ar izmaiņām likumā šāda iespēja būs līdz 2021. gada 30. jūnijam. Tāpat par pusgadu – līdz nākamā gada 30. jūnijam – tiks pagarināta iespēja valsts un pašvaldību iestādēm atbrīvot no nomas maksas komersantus un citus saimnieciskās darbības veicējus, biedrības un nodibinājumus.

Pagarināta arī iespēja darba devējiem elastīgāk piemērot Darba likumu, darbiniekam dīkstāves laikā maksājot 70% no algas, nevis 100%. Patlaban spēkā esošā redakcija atkāpi pieļauj līdz šā gada beigām, tomēr pēc grozījumu pieņemšanas atkāpe būs piemērojama līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Ar likuma grozījumiem arī pagarināts termiņš, kurā valsts aizdevuma saņēmējam ir iespējams atlikt plānotos pamatsummas maksājumus.

Līdz nākamā gada 30.jūnijam pagarinās iespēju pārcelt fiziskās personas maksātnespējas procesa saistību dzēšanas plānā ietvertos maksājumus kreditoriem, vienlaikus pagarinot saistību dzēšanas procedūras termiņu, lai nodrošinātu, ka parādnieka iespējas saņemt otro iespēju nav apdraudētas esošās situācijas dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz 2021.gada 30.jūnijam arī tiks pagarināta likumā ietvertā iespēja noteikt ilgāku tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna darbības termiņu, lai ne tikai veicinātu tiesiskās aizsardzības procesu piemērošanu, bet arī nodrošinātu komersantiem plašākas iespējas pārvarēt esošās finanšu grūtības.

Tāpat 2021.gadā pašvaldībām būs tiesības noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus.

Visu 2021.gadu tiks arī paredzēta iespēja saimnieciskās darbības veicējiem, kas maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) vispārējā kārtībā, arī par 2021.gadu neveikt IIN avansa maksājumus no saimnieciskās darbības ienākuma.

Tāpat par gadu jeb līdz 2021.gada 31.decembrim pagarinātas tiesības biedrības vai kooperatīvās sabiedrības biedram piedalīties un balsot biedru kopsapulcē attālināti.

Likums arī papildināts ar punktu, kas paredz, ka Ministru kabinets nosaka kārtību un kritērijus, kādos tiek piešķirts dīkstāves atbalsts un atbalsts algu subsīdijai ārkārtējās situācijas apstākļos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma