tv3.lv

Ar līdzcilvēku atbalstu savākti līdzekļi vētrā cietušā nama Ādažos remontam

Tāpat kā tagad, arī aizvadītajā vētrainajā pirmdienā Natālija dienas vidū izveda suņus pastaigā. Tajā brīdī vējš bija ļoti spēcīgs, tomēr jumts uz nama vēl turējās, kā arī pat mirkli pirms notikušā nekas par nelaimi neliecināja.

Natālija
cietušā nama iedzīvotāja

“Parasti eju apkārt, bet šoreiz uzreiz iegāju atpakaļ mājā un pēkšņi dzirdēju – jumts norauts. Ja es būtu gājusi parasto ceļu uz mājas otro pusi, man tas jumts būtu uzgāzies.”

Tiešām tikai sagadīšanās dēļ vietā, kur lielais jumts piezemējās, nama otrajā pusē, tajā brīdī cilvēku nebija. Toties uz palīdzības aicinājumiem ātri atsaucās apkārtnes iedzīvotāji, kuri gatavi sniegt atbalstu. “Cilvēki bija ļoti atsaucīgi, ne tikai ziedoja naudu, bet arī pieteicās ar materiāliem, ar darbu,” stāsta cietušā nama iedzīvotāja.

Sniedze izveidoja lapu sociālajos tīklos un aicināja cilvēkus palīdzēt, sāka vākt ziedojumus ar Ādažu biedrības “Zaļi Ādaži” palīdzību. Sarunas brīdī ziedojumos savākti jau teju 7000 eiro.

Sniedze Brakovska
Ādažu iedzīvotāja

“Mēs par šo naudiņu apmaksājam izrakstītus rēķinus, lai konkrēti tā naudiņa aiziet šim mērķim.”

Tāpat kā ziedojumos saņemtie līdzekļi, arī pašvaldības piešķirtie pabalsti netiek pārskaitīti uz atsevišķu personu kontiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Liels paldies iedzīvotājiem par atbalstu,” pateicas Ādažu iedzīvotāja.

Ādažu domes priekšsēdētājs ar domes kolēģiem vairākās sapulcēs izlēma, ko viņi var palīdzēt. Vētrā cietušais nams nav pašvaldības, apsaimniekotājs arī nav saistīts ar pašvaldību. Taču viņi atrada iespēju piešķirt 24 deklarētajiem ādažniekiem pabalstus. Tie kopā ir vairāk nekā 16 000 eiro nodokļu maksātāju naudas.

Māris Sprindžuks
Ādažu domes priekšsēdētājs (LRA)

“Tiešām varu pateikties Ādažu iedzīvotājiem par solidaritāti un līdzjūtību palīdzēt. Man šķiet, būsim tikuši sekmīgi galā ar šo te negaidīto krīzi, notikumu.”

“Par to, ka cilvēki palīdz, esmu ļoti pateicīga. Šādā nelaimē jebkurš var nonākt, esmu pateicīga,” norāda cietušā nama iedzīvotāja.

Natālija un citi ēkas iedzīvotāji, paredzams, ēkā varēs atgriezties tuvāko dienu laikā. Nauda ir savākta, tagad svarīgi, cik ātri jumta būvnieki varēs savest namu dzīvošanai piemērotā stāvoklī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm