Saturs turpinās pēc reklāmas

Aptauja: Salīdzinājumā ar gada sākumu vēl vairāk cilvēku jūt spēcīgu nogurumu no Covid‑19 pandēmijas

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 46% izjūt spēcīgu nogurumu no Covid-19 pandēmijas, liecina “Benu” aptiekas un pētījumu kompānijas “Gemius” veiktā aptauja.

2021. gada 27. novembrī 12:40

Salīdzinājumā ar šī gada sākumu un vasaras periodu, nogurums no Covid-19 ir pieaudzis, jo janvārī un augustā spēcīgu nogurumu no Covid-19 izjuta 42% respondentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vidējs nogurums no Covid-19 pašlaik saglabājas 30% respondentu, bet vidēji zems vai zems – 24%. Salīdzinājumā šī gada augustā vidējs nogurums bija 28%, bet vidēji zems vai zems – 30%, savukārt šī gada janvārī vidējs nogurums bija 29% aptaujāto, bet vidēji zems vai zems – 28%.

Raugoties uz iegūtajiem rezultātiem pēc respondentu dzimuma, secināms, ka ievērojami spēcīgāku nogurumu izjūt sievietes. Kopumā 52% aptaujāto sieviešu sniedza atbildi, ka izjūt spēcīgu nogurumu, kamēr vīriešu vidū šis rādītājs ir 39%.

Salīdzinājumā ar augusta datiem abās grupās noguruma līmenis ir pieaudzis – attiecīgi par 3% sievietēm un 5% vīriešiem. Ja salīdzina datus ar šī gada janvāri, kad arī epidemioloģiskā situācija bija nelabvēlīga, šobrīd sieviešu vidū nogurums no Covid-19 ir nedaudz augstāks – gada sākumā spēcīgu nogurumu izjuta 48% aptaujāto sieviešu, bet patlaban šis rādītājs ir 52%.

Pēc vecuma visspēcīgāko nogurumu no Covid-19 izjūt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – ļoti spēcīgs nogurums ir 60% minētās vecuma grupas respondentu, augustā šis rādītājs bija 54%, bet janvārī – 53%. Turpretī vismazākais nogurums ir cilvēkiem vecumā no 55 līdz 74 gadiem – 30% respondentu snieguši atbildi, ka izjūt spēcīgu Covid-19 nogurumu.

Pārējās vecuma grupās izteiktu nogurumu no Covid-19 izjūt vidēji 46% līdz 56% robežās, tomēr salīdzinājumā ar augustu nogurums no Covid-19 ir pieaudzis visās vecuma grupās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tāpat aptaujas dati liecina, ka kopumā lielāku nogurumu no Covid-19 izjūt krievvalodīgie. Latviešu vidū spēcīgu nogurumu no Covid-19 izjūt 44%, vidēju – 31%, bet vidēji zemu vai zemu – 31%, savukārt krievvalodīgo spēcīgu nogurumu izjūt 55%, vidēju – 27%, bet vidēji zemu vai zemu – 24%.

Krievvalodīgo vidū nogurums no Covid-19 saglabājas īpaši augsts – janvārī spēcīgu nogurumu izjuta 48% krievvalodīgo, maijā – 55%, bet šobrīd – 51% respondentu.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 3109 respondentus.

“Benu” aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas