Saturs turpinās pēc reklāmas

Aptauja: Pircēji par zemāku cenu visvairāk vēlas iegādāties rupjmaizi, svaigo gaļu un piena produktus

Dažādu pārtikas produktu kategorijās pircēji par zemāku cenu visvairāk vēlas iegādāties rupjmaizi, svaigo gaļu un piena produktus, liecina mazumtirgotāja “Maxima Latvija” aptauja.

2021. gada 27. janvārī 12:59

“Maxima Latvija” aptauja par iedzīvotāju vēlmēm produktu cenu samazināšanas jautājumos liecina, ka piena produktu kategorijā top trīs preču cenu samazināšanas sarakstā respondenti ierindo sieru – 81%, biezpienu – 55% – un krējumu – 44%, bet no maizes un konditorejas precēm draudzīgāku cenu vēlētos rupjmaizei (92%), kam seko baltmaize (70%), kēksi un smalkmaizītes (60%).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Savukārt no gaļas produktiem zemāku cenu joprojām vairums iedzīvotāju vēlētos svaigajai gaļai – 90%, kam seko gaļas izstrādājumi – žāvēta gaļa un desa. Tāpat arī respondenti norādīja, ka zemāku cenu vēlētos dažādiem produktiem, no kuriem mājas apstākļos var pagatavot maltīti – graudaugu produkti, piemēram, putraimi un rīsi, konservētie produkti – marinēti gurķīši, zaļie zirnīši, pupiņas un citi – 63%.

Salīdzinoši mazāka ir aptaujāto interese par dzērienu cenu samazinājumu. Salīdzinot ar pērno gadu, trīs reizes mazāk respondentu norādījuši, ka vēlētos samazinātu cenu atspirdzinošajiem dzērieniem, kā arī vien 5% atzīmējuši, ka vēlētos izdevīgāk iegādāties alkoholiskos dzērienus.

Vairums respondentu jeb 93% atzīst, ka starp būtiskākajiem produktu izvēles kritērijiem ir atlaides un īpašas akcijas, taču vienlaikus cilvēkiem ir svarīgi iegādāties tieši savus iecienītākos produktus – tā atbildējuši 79% aptaujāto.

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule

“Iedzīvotāji galvenokārt iepirkumu grozos liek un par samazinātu cenu vēlas iegādāties tos produktus, pie kuriem jau ir pieraduši jeb ir jau pārliecinājušies par to garšu un kvalitāti. Tomēr aptaujas rezultāti liecina, ka Covid-19 pandēmijas apstākļos ir mainījušās cilvēku prioritātes, ko iesākt ar ietaupītajiem līdzekļiem. Ja pērn, atbildot uz jautājumu par to, kā vēlētos iztērēt uz produktiem ietaupīto naudu, vairums atbildēja hobiju attīstīšanai, ceļošanai un sevis palutināšanai, tad šobrīd dominē vēlme no pārtikai ietaupītiem līdzekļiem veidot uzkrājumus, iegādāties pirmās nepieciešamības preces, kā arī 35% respondentu norādījuši, ka ar uzkrāto ietaupījumu vēlētos finansiāli atbalstīt ģimeni un draugus.”

Aptauja par cenu samazināšanu norisinājās “Maxima Latvija” interneta vietnē no 2021. gada 21. līdz 26. janvārim un tajā piedalījās 862 respondenti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas