tv3.lv

Apmēram 20 000 “Sadales tīkla” klientu traucēta elektroapgāde; mājām norauti jumti, lūzuši koki

Turpinoties spēcīgajam vējam, pirmdien ap plkst. 16.00 elektroapgāde traucēta aptuveni 20 000 AS “Sadales tīkls” klientu visā Latvijā, liecina uzņēmuma mikroblogošanas vietnē “Twitter” sniegtais paziņojums.

17. janvārī 16:40

Kompānijā norāda, ka patlaban lielākais atslēgto klientu skaits ir Bauskā, tāpat arī Saulkrastu, Kuldīgas un Jelgavas novadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot pa tālruni 8404 vai sazinoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pa telefonu 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi “sadalestikls.lv” pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem.

Topošais meteorologs Martins Bergšteins savā “Twitter” kontā @meteoLatvia dalījies ar informāciju, ka pirmdien Rīgā (Daugavgrīvas novērojumu stacijā) fiksētas spēcīgākās vēja brāzmas kopš 2020. gada februāra. Arī toreiz Daugavgrīvā vējš brāzmās sasniedza precīzi 30 metrus sekundē. Spēcīgākās vēja brāzmas ir novērotas Rīgā (Daugavgrīvas NS) 30 metri sekundē, kā arī Ventspilī – 28,6 metri sekundē, Rīgā (LU novērojumu stacijā) 27,7 metri sekundē un no rīta Liepājā – 26,9 metri sekundē.

Daudzi sociālo tīklu lietotāji internetā dalījušies ar iespaidīgiem fotoattēliem un informāciju par dažādiem incidentiem saistībā ar stipro vēju Rīgā. Piemēram, vairākām mājām Rīgā vējš norāvis jumtus. Tostarp Brīvības gatvē un Kareivju 5.

Jelgavā šodien vētra sasniegusi kulmināciju. Piedzīvots patiešām ļoti stiprs vējš, brāzmas līdz vismaz 28-30 metriem sekundē. Locījās koki, un pa gaisu lidoja dažādas atlūzas. Aculiecinieks Viesturs Cimermanis vēsta par Jelgavā, Lielā ielā šodien norautu mājas jumtu.

“Sadales tīklā” vislielākais bez elektrības palikušo mājsaimniecību skaits dienas vidū reģistrēts tieši Kurzemē un valsts centrālajā daļā. Tiek darīts viss iespējamais lai pārrāvumus novērstu pēc iespējas ātrāk.

Rīgā novērojams ļoti spēcīgs vējš un sniegputenis. Skaties.lv novēroja ielās nolauztus izmētātus kokus, pa gaisu lidojošas atkritumu urnas, spēcīgu sniegputeni, kavētu sabiedrisko transportu satiksmi, traucējums elektrības padevē un pat pārrautus kabeļus. Daudz gāztu koku, pārrāvumu elektrolīnijās un citu nozīmīgu postījumu.

Laikapstākļu pasliktināšanās dēļ ietekmēti arī reisi lidostā “Rīga”. Vairāki reisi kavējas, citi novirzīti uz citām lidostām. Pasažieri aicināti sekot līdzi informācijai par savu lidojumu statusu lidostas “Rīga” un aviokompāniju mājaslapās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm