tv3.lv

Apcietinātā VNĪ darbinieka advokāts neredz krimināli sodāmu pārkāpumu

Lietā par piekļūšanu ar valsts drošību saistītai informācijas sistēmai aizdomās turētā bijušā Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) augsta ranga darbinieka Vjačeslava Kostigova advokāts Armands Stumbergs notikušajā nesaskata krimināli sodāmu pārkāpumu. Pēc viņa teiktā, runa var būt vien par disciplinārpārkāpumu.

2016. gada 1. martā 20:47

Bijušā VNĪ Attīstības pārvaldes direktora Kostigova advokāts stāstīja, ka februāra sākumā aizdomās turētais atbrīvots no darba un esot vēlējies savest kārtībā savus darba failus no mājām, tāpēc tos pārsūtījis uz savu privāto e-pastu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pirms tiek izbeigtas darba attiecības, viņam ir kaut kādā veidā jāsakārto savas lietas, tu nevari nodot savu atslēgu un pateikt: uz redzēšanos. Jānodod lietas loģiskā secībā, un, tā kā tās ir elektroniskā veidā, viņš gribēja sagrupēt pa failiem savās mājās, lai nav jāsēž darbā. Tīri elementāri, elementāra vēlme. Un tas ir viss viņa pārkāpums,” norādīja Stumbergs.

Advokāts uzskata, ka, pārsūtot failus no darba e-pasta uz privāto, Kostigovs, iespējams, pieļāvis disciplināru, bet ne krimināli sodāmu pārkāpumu.

“Tas, ko viņš ir izdarījis, varētu būt kaut kāds iekšējs, disciplinārs [pārkāpums]. Maksimāli, maksimāli. Ja viņam būtu bijis kaut kāds, jebkāds nodoms kaut ko tur piesavināties vai kādam nopludināt informāciju, priekš kam ir jāsūta? Mūsdienās tu ieraksti “flaškā” [zibatmiņā] un “flašku” nodot tālāk jebkuram cilvēkam. Tā kā šeit situācija, motīvs tāds, ka viņš gribēja sev mazliet atvieglot darbu,” teica Stumbergs.

Lai gan Valsts policijā par lietas detaļām joprojām klusē, likumsargi uzstāj, ka lieta tomēr ir saistīta ar valsts drošību.

“Jau kopš izmeklēšanas sākuma nodarījums kvalificēts kā dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana un kā patvaļīga piekļūšana automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Kriminālprocess nav pārkvalificēts un nav arī plānots šo kriminālprocesu pārkvalificēt,” skaidroja Valsts policijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VNĪ norāda, ka Kostigovs uzreiz pēc atlaišanas nesankcionēti darba e-pastus pārsūtījis uz kādu privātu adresi, par ko informēta policija. Pārsūtīti budžeta dokumenti, projektu apraksti, informācija par personālu un darba plāni. Tomēr uzņēmumā pauž pārliecību, ka šī informācija neesot bijusi klasificēta un neesot saturējusi valsts noslēpumu. Tas, kas bija pieejams Kostigovam, bija dienesta lietošanai domāti dokumenti, kas nesatur ne valsts, ne militāro noslēpumu.

Savukārt Aizsardzības ministrijā apgalvo, ka vismaz dati, kas ir saistīti ar valsts militāro drošību, nemaz nav varējuši noplūst, jo VNĪ rīcībā šādas informācijas nemaz neesot.

“No Aizsardzības ministrijas puses varu apliecināt, ka nekādi dati attiecībā uz militāro drošību un militāro informāciju noplūduši nav, jo šajās datubāzēs šāda informācija par mūsu militārajiem objektiem neglabājas. Nekāda šāda rakstura informācija nav nedz iegūta, nedz noplūdusi,” skaidroja ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins.

Zināms, ka ar draudzi Jaunā paaudze saistītais Kostigovs sirgst ar smagu onkoloģisko slimību. Tiesa vīrietim piemēroja apcietinājumu, un šis lēmums atstāts spēkā arī pēc pārsūdzēšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm