Apbalvo Latvijas izcilākos pedagogus

Jaunā mācību gada priekšvakarā pirmdien, 24. augustā, ar tradicionālajām Kronvalda balvām tika godināti pērnā gada labākie pedagogi. Apbalvotas arī labākās skolas, kurām pērn vislabāk veicies mācību olimpiādēs.

2020. gada 24. augustā 22:20

Ata Kronvalda balvu pedagogiem pasniedz par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanu. 32 gadu laikā kopš balvas nodibināšanas to saņēmuši 154 pedagogi. Šodien pulku papildināja vēl pieci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ierasts, ka svinīgā pedagogu apbalvošana notiek Rīgas pilī, kur tos sveic Valsts prezidents.

“Paldies visiem skolotājiem, kuri uzņēmušies vairāk nekā no jums prasa pienākums un nosaka darba uzdevums. Paldies skolotājiem, kuri iedziļinās bērnu un jauniešu personībās, lai palīdzētu atrast viņos maksimālās spējas un pilnveidot viņu nākotnes potenciālu,” pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Balvu saņēmušie pedagogi katrs pārstāv savu mācību priekšmetu. Tie ir skolotāji, kuri vislabāk prot bērnos atrast un galvenais attīstīt vislabākās prasmes, tos sagatavojot ne tikai valsts līmeņa, bet arī starptautiskām olimpiādēm.

“Sajūta ir pacilājoša, gribas teikt, ka sen to esmu pelnījusi, jo īstenībā olimpiāžu rezultāti maniem skolēniem ir bijuši jau ļoti sen, arī tad, kad vēl strādāju Rīgas 73. vidusskolā. (..) Tā ka ir ļoti pacilājoši,” norādīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas skolotāja Karmena Liepiņa.

Pacilājošas sajūtas par novērtējumu šogad ir arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotājai Inesei Ločmelei. Viņasprāt, sasniegumu iemesls ir mīlestība pret pedagoga darbu.

“Ja skolotājs strādā ar degsmi, entuziasmu, ar prieku savā ikdienā, jaunieši vienkārši pavelkas līdzi. Kā savā laikā viena meitene man teica, kur jūs tik forša skolotāja varat mācīt tik riebīgu priekšmetu, un tas ir laikam tas, ka skolotājs ar savu personību spēj tos jauniešus pavilkt sev līdzi,”  sacīja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Inese Ločmele.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Ata Kronvalda balvu šogad saņēma Daugavpils Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja Valentīna Prokofjeva un Latvijas Universitātes lektors Mārtiņš Danusēvičs. Atzinību ieguva arī Cēsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas un dabaszinātņu skolotāja Inita Kriškāne, kura uzskata, ka panākumu atslēga ir kopdarbs un spēja atrast to, kas skolēnam vislabāk padodas.

“Kas viņu varētu aizraut. Tā zināmā mērā varbūt ir iejūtība, spēja just to otru bērnu, kas viņam ir tuvs, lai varētu aizrauties kopā ar to, ko darām, un gūt panākumus arī pasaules mērogā,” norādīja Cēsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas un dabaszinātņu skolotāja Inita Kriškāne.

Pirmdien tika apbalvotas arī piecas labākās ģimnāzijas, lielās un mazās skolas, kuras saņēma “Lielās pūces” balvu. Par labāko ģimnāziju jau kārtējo reizi tika nosaukta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, labākās lielās skolas titulu ieguva Rīgas Klasiskā ģimnāzija, bet mazo skolu grupā “Lielās pūces” balvu ieguva RTU Inženierzinātņu vidusskola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm