tv3.lv

Andreja Osokina Brīvības festivāls šogad veltīts ukraiņiem

No rītdienas, 25. maija, ar plašu koncertprogrammu Rīgā sāksies nu jau trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls. Tas šogad veltīts Ukrainas atbalstam. Uz skatuves kāpjot kā pašmāju, tā virknei ukraiņu mūziķu, visi par biļetēm iegūtie līdzekļi tiks ziedoti kara skartajai tautai, vēsta TV3 Ziņas.

Ja pirmos divus gadus festivālā vārds “brīvība” simbolizējis to, ka atelpa Covid-19 ierobežojumos mūziķiem ļauj atkal brīvi tikties ar klausītājiem, tad šogad, Krievijai sākot karu Ukrainā, vārds “brīvība” ir ieguvis pavisam citu nozīmi. Tieši tāpat – arī pats festivāls.

Andrejs Osokins
pianists, festivāla idejas autors

“Ukrainā ir karš par brīvību, par tautas pastāvēšanu, pret pilnīgu genocīdu un tautas iznīcināšanu. Un par brīvību izvēlēties savu ceļu, būt Eiropā, ka viņi grib runāt savā valodā, tāpēc mums nebija jautājumu, ka šo festivālu vajag veltīt Ukrainai.”

Festivāls kopumā klausītājus priecēs ar deviņiem koncertiem. Tajos vienota mērķa vārdā – atbalstīt Ukrainu –  pulcēsies Latvijas un Ukrainas mūziķi, dziedātāji, aktieri, piedāvājot klausītājiem košu mūzikas piedzīvojumu.

Katrīna Gupalo
dziedātāja, mākslinieciskās programmas līdzautore

“Man ir liels prieks, ar cik lielu mīlestību mūziķi nāk un piedalās, ar kādu entuziasmu viņi satiekas un mēģina, un bez jebkādām problēmām mācās ukraiņu valodā dziesmu tekstus. Visdažādākajos veidos klausītāji varēs iepazīt Ukrainas kultūru, un es domāju tas ir ļoti vērīgi, interesanti un aizraujoši, jo tas arī bagātinās mūsu kultūru.”

Edgars Vilcāns
mūziķis

“Tas ir gan patīkami, gan sāpīgi vienlaikus, jo es saprotu, ka tam nevajadzēja notikt tādā veidā. Bet es, kā latvietis un ukrainis, esmu priecīgs, ka tagad būs liela draudzība starp šīm divām valstīm.”

Festivāla atklāšana notiks jau rīt Klavieru salonā @152. Tur izskanēs vairāku latviešu mūziķu, kā arī ukraiņu aktrises Annas Nīmaieres uzstāšanās. Viņa iepriekš strādāja nu jau pilnībā iznīcinātajā Mariupoles teātrī un ir starp tiem miljoniem, kuri kara dēļ bija spiesti savu dzimteni pamest.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna Nīmaiere
Mariupoles teātra aktrise

“Pirmajās dienās mēs vēl mēģinājām iepirkt nepieciešamās mantas un lietas, mēģinājām nomierināt viens otru, bet briesmas auga katru dienu vairāk un vairāk. Un to, ko mēs redzējām, ar kādu naidu viņi iznīcināja mūsu mājas, kā viņi nogalināja mūsu cilvēkus, tas ir briesmīgi. Tās briesmas nonākušas tik tālu, ka tas vairs nav cilvēciski. Gribētu īpaši pateikties par to, ka man ir iespēja piedalīties šajā festivālā, jo pēc visa piedzīvotā tas ir kā svaiga elpa, kuru es nevarēju ievilkt jau ilgu laiku.”

Visi festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības sadarbībā ar Ziedot.lv tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam. Tāpat festivāls plānots kā atbalsts ukraiņiem, kuri šobrīd patvērumu raduši Latvijā.

Andrejs Osokins
pianists, festivāla idejas autors

“Ukraiņu bēgļi varēs bez maksas apmeklēt šos koncertus, varēs socializēties un kaut uz dažām stundām aizmirst par kara šausmām un redzēt, cik liels ir viņiem atbalsts šeit, Latvijā, Rīgā.”

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm