Analogais kino kā alternatīva mūsdienu kinoindustrijai

Dažas dienas pēc visu mīlētāju svētkiem – Valentīna dienas – šovakar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā pasākumu cikla “Nāvīgi interesantas sarunas” ietvaros notiks neparasts kino vakars par mīlestības un nāves tēmu kino.

2017. gada 16. februārī 17:21

Atšķirībā no lielajos kinoteātros demonstrētajām filmām, muzejā demonstrēs eksperimentālo kino, kas veidots uz analogas kino filmas jeb celuloīda kinolentes. Tā pastāv jau no 19.gadsimta un vēl pirms 20 gadiem tika plaši lietota gan kinoindustrijā, gan filmējot televīzijas pārraides. Kaut arī pēdējos gados to nomainījuši digitālie datu nesēji, alternatīvā kino piekritēji šo filmēšanas paņēmienu izmanto joprojām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Balode, analogo mediju māksliniece, kino festivāla “Process” direktore

Tas ir tāds kino, kas izvairās no tradicionāliem paņēmieniem, kā tiek veidota filma un šeit var tikt sajaukts laiks, teiksim pagātne, tagadne un nākotne – var mainīties vietām, valoda var neparādīties, bet ir attēls, kas ir pats kā valoda, kā forma kādā runāt un skatītājs, skatoties šo filmu, var to interpretēt dažādos veidos.

Savukārt no 22. līdz 25. martam Rīga pirmo reizi notiks eksperimentālā kino festivāls “Process”, kur filmas varēs vērot arī oriģinālajos formātos uz 16 un 18mm lentēm. Kopumā plānots parādīt vismaz 40 dažādas filmas, turklāt notiks arī ārzemju lektoru lekcijas un performances ar paplašinātā kino elementiem, kad attēls izies ārpus ekrāna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm