Saturs turpinās pēc reklāmas

AM atgādina par jebkuru privātu saziņas lietotņu neizmantošanu konfidenciālās informācijas apritei

Populārajai saziņas lietotnei “WhatsApp” ārpus Eiropas Savienības ieviešot jaunus privātuma politikas noteikumus, Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) atgādina, ka jebkuras privātas saziņas lietotnes valsts sektorā nav paredzētas sensitīvas un konfidenciālas informācijas apritei, aģentūrai LETA norādīja aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) padomnieks Emīls Dobrājs.

2021. gada 15. janvārī 23:00

Valsts sektorā sensitīvas un konfidenciālās informācijas apritei jānotiek caur oficiāliem valsts veidotiem saziņas rīkiem. Nekādi oficiāli aicinājumi valsts sektoram nelietot kādu no saziņas lietotnēm no AM puses patlaban nesekos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ja nākotnē sekos kādas nopietnas bažas par valsts pārvaldes darba apdraudējumu, ministrija valsts sektoram sniegs attiecīgas rekomendācijas, norādīja Dobrājs.

Tikmēr Satversmes aizsardzības birojs (SAB) jau 2019.gadā savā mājaslapā ievietoja sabiedrībai paredzētu informatīvu materiālu “Izlūkdienesti kibertelpā. Ieteikumi drošības risku mazināšanai”. Tajā teikts, ka jāsaglabā piesardzība un nevajag izpaust sensitīvu informāciju, lietojot “WhatsApp”, “Viber”, “Signal”, “Telegram” un citas saziņas aplikācijas, jo neviena no tām nav pilnībā droša.

Jau ziņots, ka populārā saziņas lietotne “WhatsApp” lūgusi saviem lietotājiem apstiprināt jaunos privātuma politikas noteikumus, kas ļaus tai vairāk dalīties informācijā ar mātesuzņēmumu “Facebook”, taču šīs izmaiņas lietotājus Eiropas Savienībā neskars.

Šo noteikumu atjauninājums jau izraisījis lietotāju asu kritiku visā pasaulē, jo bez šo noteikumu apstiprināšanas no 8.februāra viņiem tiks liegta “WhatsApp” izmantošana.

“WhatsApp” uzsver, ka Eiropas lietotāju dati netiks nodoti “Facebook” rīcībā, kad viņi piekritīs jaunajiem nosacījumiem.

“Izmaiņas lietošanas noteikumos un privātuma politikā nekādi neietekmē “WhatsApp” datu apmaiņas praksi Eiropas reģionā,” britu laikraksts “Independent” citē “Whatsapp” oficiālo pārstāvi.

“Lai novērstu jebkādas šaubas, “WhatsApp” arī turpmāk nenodos Eiropas reģiona “WhatsApp” lietotāju datus “Facebook”, lai “Facebook” varētu tos izmantot savu produktu un reklāmu uzlabošanai,” viņš uzsvēra.

“WhatsApp” ilgstoši lepojies ar savu apņemšanos sniegt lietotājiem drošību un privātumu, pateicoties šifrētām sarunām un citām nozīmīgām tehnoloģijām, kas iestrādātas platformā.

Taču jaunais paziņojums radījis bažas par gluži pretējo, proti, ka cilvēku personīgā informācija netiek glabāta noslēpumā, bet gan koplietota ar “Facebook”.

Eksperti gan norāda, ka “WhatsApp” ievāktā informācija nav cilvēku sarakstes, jo tās ir šifrētas un uzņēmums tās nevar redzēt, pat ja vēlētos. Šī informācija toties ir personu dati, tostarp lietotāju telefona numuri, viņu kontakti, profilu vārdi, attēli un diagnostikas dati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tādējādi vismaz pagaidām lietotāji var nesatraukties, ka privātas “WhatsApp” sarunas tiks izmantotas reklāmas vai citiem nolūkiem, skaidro eksperti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas