tv3.lv

Aktuāls kļuvis jautājums – kā mazināt korupciju pašā VID?

Ceturtdien, 3. martā, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola runās ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ināru Pētersoni par to, kā mazināt korupciju pašā dienestā.

2016. gada 3. martā 9:51

Skaties.lv jau vēstīja, – Valsts ieņēmumu dienesta finanšu ministrei iesniegtajā “melnajā sarakstā” iekļauti 173 dienesta darbinieki, kuru finanšu situācija šķiet aizdomīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmais jautājums – ko tālāk darīt ar šiem aizdomīgajiem darbiniekiem un kāds vispār ir mehānisms, kā šādās situācijas rīkoties? Pētnieks Arnis Sauka secina, ka aizdomās turēto skaits ir liels un tā ir problēma, jo neveicina nodokļu iekasēšanu un arī patlaban Latvijai aktuālās kaites – ēnu ekonomikas – mazināšanu.

Tieši ēnu ekonomikas efektīvāka apkarošana ir otrs temats, par ko šodien runās abas amatpersonas. Finanšu ministre atzinusi, ka iepriekšējais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns ir neefektīvs, bet, kā to uzlabot, pagaidām nav zināms.

Tāpat paredzēts runāt par risinājumiem efektīvākai nodokļu iekasēšanai – uzņēmēji norāda uz nesakārtotajiem jautājumiem šajā lietā un to, ka daudzi meklē veidus kā apiet nodokļus, jo, tos maksājot, īpaši mazie uzņēmēji, Latvijā nespēj izdzīvot.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm