Saturs turpinās pēc reklāmas

Aizliegtā sapulcē pie Brīvības pieminekļa policija aizturējusi trīs personas

Aizliegtā sapulcē pie Brīvības pieminekļa šodien aizturētas trīs personas un sākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

2020. gada 20. decembrī 18:13

Lai gan sapulce bija aizliegta, jo tās organizatori neplānoja ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, tomēr pāris desmitu personu tik un tā šodien bija ieradušies un pulcējās pie Brīvības pieminekļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Pēc VP paustā, viens no aizturētajiem ir kāds Lietuvas pilsonis, kurš atradās publiskā vietā un atteicās sniegt informāciju, vai viņam ir aizpildīta elektroniskā anketa “covidpass.lv” un vai šai personai ir nepieciešams ievērot pašizolāciju. Viņš nav pakļāvies policistu likumīgajām prasībām un agresīvi sācis pretoties.

Tajā brīdī vēl divas personas, traucējot policistu darbu un provocējot uz konfliktu, izturējās agresīvi un provokatīvi, kā arī pretojās policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Visas trīs personas tika nogādātas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai un situācijas izvērtēšanai.

Atbilstoši VP paustajam, policija bija gatava dažādiem scenārijiem, tostarp arī šādai situācijai un, vērtējot notikumus, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju bija nodrošināti pietiekami policijas resursi un likumsargi strādāja pēc plāna. Uz vietas personas gan klātienē, gan izmantojot policijas skaļruņus, tika aicinātas nepulcēties un distancēties.

VP skaidro, ka demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, vienlaikus šīs tiesības nav neierobežotas un tās nedrīkst radīt apdraudējumu cilvēkiem.

VP vērš uzmanību, ka policija kategoriski noraida dažādu personu pausto par policijas atbalstu šādiem pasākumiem – tas neatbilst patiesībai un šāda apzināta likumu pārkāpšana nav pieņemama. Policijas mērķis šādās situācijās ir nodrošināt sabiedrisko kārtību, nepieļaujot provokācijas vai situācijas eskalāciju, norāda VP.

Noteikto ierobežojumu apzināta pārkāpšana ir klaja un rupja necieņa pret visiem, kas cenšas situāciju uzlabot un mazināt infekcijas izplatību, atzīmē VP.

Policija aicina ikvienu ievērot noteiktās drošības prasības, tostarp, nepulcēties un lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī neļauties provokācijām un rūpīgi pārdomāt un izvērtēt, vai arī turpmāk nepieciešams piedalīties šādās aktivitātēs.

Jau ziņots, ka “tautas sapulci” pret Covid-19 ierobežojumiem pie Brīvības pieminekļa gribēja rīkot viltus ziņu lietā apcietinātā aktīvista Valentīna Jeremejeva vadītā organizācija “Tautas varas fronte”. Rīgas dome to darīt neļāva un organizatori šo lēmumu tiesā nepārsūdzēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas