Aizdomas par epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu izklaides parkā

Aizdomas par Covid-19 drošības prasību neievērošana ģimeņu izklaides parkā “Avārijas brigāde”. Tur 25. jūlijā aizvadīts koncerts, kuru interesenti varēja apmeklēt bez Covid-19 sertifikāta vai apliecinājuma par negatīvu testu. Lai gan parka vadība ir pilnībā pārliecināta, ka pasākums noritējis, ievērojot visus noteikumus, Valsts policijā uzsākta pārbaude, stāsta TV3 Ziņas.

Vairāku mākslinieku koncerti, iluzionistu šovs un vēl citas aktivitātes vairāku stundu garumā. Šāds, gandrīz vai festivāls ar plašu apmeklētāju skaitu, svētdien aizvadīts izklaides parkā “Avārijas brigāde”.

Pasākums ar nosaukumu “ABpark superīgākā jūlija diena”, 25.jūlijā uz skatuves pulcēja virkni mākslinieku – grupu “Bermudu divstūris”, mūziķi Reiku, DJ Gustavito, vairākas deju grupas.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, pasākuma apmeklēšanai nebija nepieciešams uzrādīt derīgu vakcinācijas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu, kā to pieprasa Ministru kabineta noteikumi, šādu vai līdzīgu pasākumu apmeklēšanai.

Par ieejas maksu – 20 vai 25 eiro – tas bija pieejams ikvienam interesentam. Un tādu bijis gana daudz. Kā liecina sociālajos tīklos publiskotie video materiāli, dažbrīd pie skatuves veidojās pat burzma, kuru kliedēt aicināja arī paši mākslinieki.

Uz publiski izskanējušo informāciju par pasākumu šodien reaģējusi arī Kultūras ministrija, kura aicinājusi tā atbilstību esošajiem noteikumiem vērtēt atbildīgajām iestādēm. Ministrijas ieskatā, tajā ir saskatāmi iespējami pārkāpumi: “Pasākuma organizatora mājaslapā publicētā informācija par biļešu iegādes iespēju uz “ABpark superīgāko jūlija dienu” ar variantiem uz visu dienu vai atsevišķi uz vakara daļu un pieaicinātiem vairākiem māksliniekiem, kas uzstājas publikai, satur publiska pasākuma pazīmes un, Kultūras ministrijas ieskatā, ir izvērtējama.”

Problēmas gan nesaskata izklaides parka vadība. Tās ieskatā, aizvadītajā dienā pasākums ir noritējis tā, kā to nosaka epidemioloģiskās prasībās, un tas organizēts atbilstoši tiem noteikumiem, kuri attiecas tieši uz šāda veida atrakciju parkiem: “Atbilstoši ir noteiktas gan platības, gan tas, cik katram cilvēkam ir jāvelta, ko varam un nevaram darīt. Varbūt kāds nav izpratis to visu, bet arī mūzika ir ikdienas sastāvdaļa atrakciju parkā jebkur pasaulē.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Proti, tas neesot bijis atsevišķs koncerts, kam būtu nepieciešami sertifikāti un negatīvi testi, bet gan dzīvā fona mūzika parka apmeklētājiem.

“Ja mums kādā dienā ir pieaicināti vairāk viesu, tas ir tikai bonuss apmeklētājiem. Būtībā, ja apmeklētājs iegādājas biļeti, visu dienu atpūšas parkā, tas, ka vēl ir kāds koncerts, tas ir tikai papildinājums tās dienas apmeklējumam,” pārliecināta ir parka vadība.

To, vai tiešām tā ir, vai uzņēmums kļūdīgi interpretējis noteikumus, tagad vētīs likumsargi. Valsts policijā atzīst, izklaides vieta apmeklēta jau vakar un ir uzsākta pārbaude.

“Izklaides parka teritorijā laika posmā no plkst. 21.00 līdz 22.00 notika koncerts, kura laikā iespējams tika pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības. Saistībā ar notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process un notiek materiālu, tajā skaitā video un foto, apkopošana un vērtēšana, kā arī tiks vērtēta organizatora atbildība,” skaidro Valsts policijā.

Ja pārkāpumi tiks konstatēti, uzņēmējam piešķirtais sods var sasniegt pat 5000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm