tv3.lv

Aicina uzlabot Rīgas civilās aizsardzības plānu; pagaidām nav skaidra rīcība pamatīgas katastrofas gadījumā

Rīgas civilās aizsardzības plānam nepieciešami uzlabojumi, un pagaidām nav skaidra rīcība pamatīgas katastrofas gadījumā. Par plānu trešdien runāja domes drošības komisijas sēdē, un solīts izstrādāt dažādus krīzes scenārijus, lai praksē izspēlētu nepieciešamo rīcību.

Civilās aizsardzības plāns ir iespaidīgs, uz 160 lappusēm, un par to runāja sēdē. Vai dokuments nav pārāk garš un sarežģīts? Policisti atzīst, ka ir ko uzlabot, darāmā daudz.

Plāna ievadā minēts, ka Rīgas iedzīvotāju drošība ir atkarīga no valsts, pašvaldību, komersantu un iestāžu spējām īstenot pasākumus avārijas, katastrofas vai ārkārtējas situācijas gadījumā. Taču domnieki vērsa uzmanību, cik sarežģīts un kļūdains ir šis dokuments, tam nav skaidrs mērķis un mērķauditorija – parastie rīdzinieki vai pilsētas vadība?

Rīgas domes deputāte Laima Geikina (”Par!/Progresīvie”) norāda: “Man kā lietotājai, ja man būtu jālieto, dokuments nav pārāk draudzīgs, ļoti daudz aprakstošas informācijas un maz shematisku, vizuālu argumentu, lai paņemot A4 lapu skaidri redzu, kur stāvu un kas man būtu jādara.”

Tāpat esot pieļautas drukas kļūdas, piemēram, atsevišķās sadaļās kvadrātkilometru vietā minēti kvadrātmetri.

“Strādājam ar ļoti apjomīgiem dokumentiem, uzmanība nonivilējas no rakstveida kļūdām, tamlīdzīgi. Paldies par kritiku, esam gatavi nekavējoties veikt korekcijas, kas ir būtiskas lietotājam,” norāda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

No dabas katastrofām plānā ir apskatītas zemestrīces, zemes nogruvumi, pali, plūdi,  stiprs lietus, snigšana, stiprs karstums. Pilsētai ir pieredze, kā cilvēkus nogādāt pagaidu uzturēšanās vietās, ja nepieciešams – autobusos, sagādāt pirmās nepieciešamības preces, siltu pārtiku, bet nav pieredzes ar nopietnām katastrofām. Solīts gan drīzumā strādāt pie konkrētu scenāriju izspēles.

“Bažas ir ar smagākām katastrofām, kas nav tieši mūsu atbildības lauciņš, kā katastrofu pārvaldītājiem, runa par plūdiem, tehnogēnām katastrofām, tur ir cits algoritms, tāpēc apmācības ir nepieciešamas tieši, lai atstrādātu sadarbību ne tikai ar departamentiem, bet tieši valsts institūcijām. Varbūt vairāk saistīts ar militāro apdraudējumu, bet būs izspēle pavasarī, kopā ar Zemessardzi, iesaistot Aizsardzības ministriju,” bilst Lūkass.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komisija ar sešām balsīm par un divām atturoties, nolēma virzīt plānu izskatīšanai Rīgas domes balsojumā. Plānā norādīts, ka Rīgā ir 10 augstākā līmeņa paaugstinātās bīstamības objekti – lielākoties naftas termināļi, minerālmēslu terminālis, Latvijas propāna gāzes un Latvijas Finiera objekti. Deputāti trešdien uzdeva jautājumus, vai tuvākajā laikā Rīgā nebūs plūdu draudu, bet policija mierināja, ka sablīvējumu nav un pagaidām nekas par iespējamiem plūdiem neliecina.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm