Aicina Rīgas domes deputātus atteikties no “VIP” stāvvietu kartēm

Rīgas domē iesniegti vairāk nekā 3400 parakstu, rosinot domniekus atteikties no privilēģijas bez maksas izmantot galvaspilsētas autostāvvietas.

Tā vietā aktīvisti rosina deputātiem izsniegt sabiedriskā transporta mēnešbiļetes, tādējādi viņus aicinot pārvietoties videi draudzīgāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes deputātiem šobrīd tiek izsniegtas īpašas “Rīgas satiksmes” autostāvvietu caurlaides, kas domniekiem ļauj savas automašīnas bezmaksas novietot jebkurā “Rīgas satiksme” apsaimniekotajā maksas autostāvvietā. Viena šāda stāvvietas “VIP” karte, izmaksā 250 eiro mēnesī.

Tagad gan domē iesniegta vairāk nekā 3400 iedzīvotāju parakstīta iniciatīva par šādu stāvvietu atļauju izsniegšanas apturēšanu. Aktīvisti no apvienības “Pilsēta cilvēkiem” aprēķinājuši, ka nomainot stāvvietu atļaujas pret sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm, gadā dome varētu ietaupīt vairāk nekā 100 000 nodokļu maksātāju naudas.

Apvienības “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Mihails Simvuldi norāda: “Būtu pareizi, ja deputāti radītu iedzīvotājiem labu piemēru, kā rīkoties. Un arī paši pārvietotos kājām, ar velosipēdu vai brauktu ar sabiedrisko transportu uz darbu. Bet “Rīgas satiksmes” caurlaides nekādi to neveicina.”

Domē patlaban vēl rosinājums nav plaši apspriests. Taču jau šobrīd TV3 Ziņu uzrunātie deputāti ne līdz galam atbalsta priviliģēto caurlaižu likvidēšanu. Domnieki uzsver, tās itin bieži nepieciešamas darba vajadzībām.

“Šīm caurlaidēm būtu jākalpo deputātiem kā darba instrumentam. Ņemot vērā, ka ir daudz tikšanās, iestādes atrodas centrā, pēc darba specifikas, kam jābūt  infrastruktūras objektos, kam jābrauc uz skolām. Kā darba instruments, tas būtu saprotami, bet ir pilnīgi nepieļaujami, ja viņas nodod trešajām personām,” saka Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā vienotība”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas vadītājs Konstantīns Čekušins norāda: “Es uzskatu, ka deputātiem vajag pēc iespējas vairāk tikties ar iedzīvotājiem. Līdz ar to caurlaide ir pamatota. Es to atstātu. Es uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāli, ka deputātam ir iespēja braukt pie cilvēkiem, jo viņi prasa tikties. Es jums varu pateikt, ka es jau vairākas reizes pamatoti izmantoju šo caurlaidi, tāpēc neredzu te tādu problēmu.”

Tomēr domē ir vienprātība, ka jāmeklē mehānisms, lai neatkārtotos pagājušonedēļ atklātībā nonākusī informācija, ka nu jau demisionējošais vides ministrs Juris Pūce (AP), izmantojis savām vajadzībām svešu – bijušā Rīgas domes deputāta Andra Bačkura caurlaidi.

Rīgas domes “Attīstībai/Par”, “Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs  norāda: “To nevajadzētu kārtot tādā veidā, kā ir tagad, ka tas notiek pilnīgi anonīmi. Ja ieraugām kādu mašīnu ar šo caurlaidi logā, mēs nezinām, kurš deputāts to mašīnu tur ir atstājis. Ja kādam deputātam vajag to caurlaidi, tam noteikti nevajag būt anonīmi, kaut kur slēpties vai kā mēs redzam, izņemt uz kādu citu vārdu.”

Savukārt Rīgas vicemēre Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) pauž: “Mums iekšējos normatīvajos aktos ir jāiestrādā kontroles mehānisms, lai mēs pārliecinātos, ka tas ir konkrētais deputāts, kas izmanto šo stāvvietu. Un par to, ka tas tiešām notiek darba vajadzībām. Mēs varētu arī ieviest saprātīgāku limitu izmaksām, attiecībā uz šādu stāvvietu izmantošanu. Pēc fakta, piemēram.”

Vairāki koalīcijās priekšlikumi, kā mainīt caurlaižu sistēmu, būs dienas kārtībā jau rītdien gaidāmajā Rīgas domes sadarbības padomes sēdē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm