Aicina bez maksas sūtīt rotaļlietas mazajiem pacientiem Bērnu slimnīcā

Akcijā “Sūti drosmi ar Omniva” aicina bez maksas sūtīt rotaļlietas Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) “Drosmes kastēm”, portālu “tv3.lv” informēja BKUS.

18. septembrī 10:44

No 18. septembra sūtījumu piegādes uzņēmums “Omniva” sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un Bērnu slimnīcas fondu uzsāk akciju “Sūti drosmi ar Omniva”, lai palīdzētu vākt ziedojumus – rotaļlietas – pacientu pieredzes uzlabošanas iniciatīvai “Drosmes kastes”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Akcijas laikā mēneša garumā jebkurš var saņemt bezmaksas sūtījuma kodu, lai nosūtītu savu ziedojumu Bērnu slimnīcai.

Akcijas iniciatori norāda, ka ikvienam bērnam nonākšana slimnīcā var būt ļoti satraucoša, jo jāsaskaras ar nepazīstamu vidi un svešiem cilvēkiem, jāveic dažādi izmeklējumi un manipulācijas, kas var šķist biedējošas un būt arī patiešām nepatīkamas.

Lai iedrošinātu un apbalvotu gan mazos, gan lielos pacientus par izrādīto drosmi, Bērnu slimnīcā jau vairākus gadus atrodama “Drosmes kaste”, no kuras katrs bērns vai pusaudzis pēc izmeklējuma vai manipulācijas var izvēlēties sev tīkamu rotaļlietu.

Austra Straume
BKUS Pacientu pieredzes un klientu vadības daļas projektu vadītāja

“Drosmīgi izturēta procedūra nenozīmē to, ka bērns vai pusaudzis izrādījis kādu īpašu bezbailību. Drosme slimnīcā nozīmē vienkārši tur būt un piedzīvot visu, kas ar to saistīts. Tāpēc mēs sakām lielu paldies visiem līdzšinējiem ziedojumiem “Drosmes kastēm” un aicinām atbalstīt šo iniciatīvu arī turpmāk, lai tās būtu piepildītas visa gada garumā.”

“Papildināsim Bērnu slimnīcas “Drosmes kasti” kopā!” – vēsta jaunās labdarības akcijas sauklis, aicinot visus Latvijas iedzīvotājus nosūtīt savu ziedojumu ar bezmaksas kodu līdz 18. oktobrim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Drosmes kaste” ir liels palīgs arī Bērnu slimnīcas mediķiem, jo tā veicina sadarbību ar mazo pacientu un palīdz mazināt satraukumu un bailes pirms procedūrām un manipulācijām. “Drosmes kastes” gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem, tādēļ būtiski to saturu regulāri papildināt, jo drosme slimnīcas pacientiem nepieciešama katru dienu visa gada garumā.

“Nokļūšana slimnīcā visbiežāk notiek neplānoti un negaidīti, un tas ir liels pārdzīvojums ikvienam iesaistītajam. Ņemot vērā, cik “Drosmes kastes” ir liels atspaids gan bērniem, gan medicīnas personālam, aicinām Latvijas iedzīvotājus rast iespēju iesaistīties akcijā, ziedojot rotaļlietas, spēles vai grāmatas “Drosmes kastes” papildināšanai. Mēs no savas puses izdarīsim pārējo – nogādāsim sūtījumus Bērnu slimnīcā, kur tie kļūs par jaunu drosmes devu mazajiem pacientiem,” norāda “Omniva” vadītājs Latvijā Gusts Muzikants.

Liene Dambiņa
Bērnu slimnīcas fonda vadītāja

“Teju katru dienu mēs saņemam labus vārdus un pateicību gan no pacientiem, gan viņu vecākiem par “Drosmes kastēm” un mazajām lietiņām, kas palīdzējušas bērniem pārvarēt bailes un iepriecināt. Mums ir ļoti svarīgi, lai visu vecumu pacienti un arī viņu vecāki slimnīcā justos labi, un, dodoties mājās, viņiem būtu arī pozitīvas emocijas. Jā, nepatīkamas procedūras diemžēl ir pieredze, ar kuru bērniem bieži nākas saskarties, lai uzlabotu veselību, savukārt vecākiem ir gan milzīgs satraukums par bērna veselību, gan sirdssāpes par viņa pārdzīvojumiem. Tāpēc svarīgi, lai “Drosmes kastes” vienmēr būtu pilnas un sniegtu atbalstu gan bērniem, gan viņu vecākiem, kuriem nav nekas svarīgāks kā redzēt savu bērnu atkal pasmaidām.”

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja izsaka pateicību līdzcilvēkiem un uzņēmumiem, kuri snieguši atbalstu.

Lai nosūtītu ziedojumu, vispirms jādododas uz “www.omnivaakcija.lv” un jāaizpilda forma. Uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts individuāls bezmaksas sūtījuma kods, kas ļaus nosūtīt ziedojumu akcijas organizatoriem. Maksimālais sūtījuma izmērs ir pakomāta L skapītis (augstums 39 cm, garums 64 cm, platums 38 cm, taču svars ne vairāk kā 30 kg). Atnākot uz pakomātu, ekrānā jāizvēlas “Nosūtīt sūtījumu”, tad “Nosūtīt sūtījumu ar iepriekš sagatavotu adrešu karti”, tad jāievada e-pastā saņemtais sūtījuma numurs, un atvērtajā pakomāta skapīti jāievieto ziedojums. Visi ziedojumi sākotnēji tiks nogādāti “Omniva” noliktavā un tālāk nodoti Bērnu slimnīcai.

Drosmes kastēs var likt:

  • Nelielas mantas izmērā līdz 30 cm, piemēram, bērniem drošas rotaļlietas, puzlītes, grāmatiņas, galda spēles vai mantas sportiskām aktivitātēm. Visiem priekšmetiem jābūt jauniem.

Drosmes kastē nedrīkst likt:

  • Ēdienu (tostarp saldumus) un mantas, kas izmērā pārsniedz 30 cm vai nav bērniem drošas (piemēram, satur sīkas detaļas, magnētus u.c.).
  • Mantas, kas ir vecas, nolietotas un savu laiku nokalpojušas.

Akcija norisinās līdz 18. oktobrim.

Ziedot Bērnu slimnīcas “Drosmes kastēm” var arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā (www.bsf.lv) un ir iespējams izveidot arī regulāro ziedojumu – automātisko ikmēneša maksājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm