tv3.lv

Aicina atbalstīt ģimenes ik mēnesi ar 100 eiro piemaksu par katru bērnu

Lai nodrošinātu efektīvu atbalstu ģimenēm ar bērniem, partija “Progresīvie” aicina valdību veikt piemaksu Ģimenes valsts pabalstam, par katru bērnu krīzes pārvarēšanas periodā ik mēnesi izmaksājot piemaksu 100 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Dāvis Lodziņš.

2021. gada 25. janvārī 9:32

Krīzes pabalsts ģimenēm būtu izmaksājams par laika periodu no ārkārtas situācijas sākuma līdz ārkārtas situācijas beigām. Atbalstam ir jābūt atkarīgam tikai un vienīgi no bērnu skaita ģimenē, nevis nodarbinātības veida, nodokļu nomaksas apmēra, darba devēja reputācijas un citiem kritērijiem, kas kavē atbalstu ārkārtas situācijā. Izmaksājot šādu pabalstu kā piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, papildu izmaksas administrēšanai būtu minimālas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Covid-19 pandēmija vairāk vai mazāk ir skārusi visas Latvijas ģimenes. Daudzi vecāki, vienlaikus ar darba pienākumu izpildi, nodrošina bērnu pieskatīšanu, ēdināšanu un atbalstu attālināto mācību vai karantīnas laikā. Citas ģimenes ir spiestas pāriet uz pastāvīgu bērnu mācību satura apguvi ģimenē, pilnībā uzņemoties atbildību par mācību procesu un vidi, bērnu vai ģimenes locekļu veselības risku dēļ, bet nesaņem nekādu finansiālu atbalstu. Katram bērnam ir tiesības uz izglītību, pilnvērtīgiem dzīves apstākļiem un vienlīdzīgām iespējām. Valstij ir jāsniedz finansiāls atbalsts, lai krīze nesaasinātu ģimeņu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību,” uzskata partijas sociālās darba grupas līdzvadītāja Inga Liepa-Meiere.

Partija norāda, ka nabadzības risks ģimenēm ar vienu pieaugušo un bērniem Latvijā vienmēr ir bijis augsts, bet jaunākie pieejamie dati liecina, ka 2019.gadā tas ir sasniedzis 30,6%, palielinoties par 4,4 procentpunktiem, salīdzinot ar gadu iepriekš. Starp ģimenēm ar diviem pieaugušajiem un bērniem nabadzības risks bija 12,8% 2019.gadā un ģimenēm ar diviem pieaugušajiem un trim vai vairāk bērniem 17,7% 2019. gadā.

Jau pirmā viļņa laikā partija ir aicinājuši sniegt mērķtiecīgu atbalstu ģimenēm ar bērniem, jo Labklājības ministres piedāvātais atbalsts skāra tikai šauru ģimeņu grupu un tas bija acīmredzami nepietiekams, jo pašreizējie krīzes kompensācijas maksājumi nesasniedz lielu daļu darbu zaudējošo vecāku tāpat kā pavasarī. Arī attālinātās mācības bērniem, ilgstošs stress par savu nākotnes drošību un nogurums saistībā ar ierobežojumiem Latvijas ģimenēm ir tikai palielinājies, uzskata partijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm