Āfrikas cūku mēra pilnīgai izskaušanai nepieciešami 5‑10 gadi

Pārtikas un veterinārais dienests no šodienas atsācis 50 eiro izmaksu par katru nomedīto mežacūku mātīti. Vienlaikus mednieki ir pārliecināti, ka cīņa ar Āfrikas cūku mēri ilgs vismaz piecus gadus un pilnīgai slimības izskaušanai ļoti svarīga ir tieši mednieku sadarbība. Bažas rada arī citas slimības, kas pietuvojušās Latvijai, tostarp putnu gripa.

2017. gada 24. februārī 22:16

Āfrikas cūku mēris un mežacūku izšaušana ir tikai viena no aktualitātēm, par ko Medībām veltītā konferencē sprieda mednieki un atbildīgo institūciju pārstāvji. Problēmu nozarē ir daudz, un tām kopīgi jāmeklē risinājumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par Āfrikas cūku mēri, Pārtikas un veterinārais dienests no šodienas atsācis izmaksāt 50 eiro par katru nomedīto mežacūku māti. Šim mērķim atvēlēti vairāk nekā 800 000 eiro, un aplēsts, ka par šo summu varēs apmaksāt 17500 mežacūku nošaušanu. Pilnībā izskaust cūku mēri gan tas nepalīdzēs.

Āfrikas cūku mēris gan nav vienīgā sērga, par ko nobažījušies mednieki. Vienlaikus medniekiem jādomā par savas reputācijas uzlabošanu – pērnā gada nogalē pamatīgu skandālu izraisīja kādas mednieces rīcība – internetā ievietojot fotogrāfiju ar nogalinātu lūsi.

Medību jomā viens no izaicinājumiem ir arī pašu mednieku kooperācija. Lai efektīvāk organizētu dzīvnieku selekciju un piebarošanu, jāveido lielāki medību iecirkņi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm