Ādažos sāk būvēt 27 miljonu vērtu bruņutehnikas laukumu

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu sākts vērienīgs militārās infrastruktūras projekts – Ādažos būvēs militārās tehnikas parku. Tajā būs gan remontdarbnīcas, gan laukumi, kuros turēt armijas braucamos. Grandiozais projekts no valsts budžeta izmaksās 27 miljonus eiro, un to iecerēts pabeigts triecientempā – gada laikā.

2017. gada 1. februārī 22:54

Gada laikā šo vietu klās betona plāksnes, tiks izbūvētas trīsstāvu ēkas. Gala rezultāts izskatīsies kā milzīgs militārās tehnikas stāvlaukums ar remontdarbnīcām, lai bruņutehniku nepieciešamības gadījumā, tepat uz vietas varētu arī salabot. Rekordātrais termiņš – gads – uzstādīts, lai pēc iespējas ātrāk varētu apkalpot NATO dalībvalstu armiju vienības, kas uzturēsies Baltijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ietilpst arī degvielas uzpildes stacijas, noliktavas, viss, kas nepieciešams mehanizācijas daļām un sabiedrotajiem. Tas ir milzīgs apjoms, milzīgas ambīcijas, bet man nav pamata apšaubīt būvniekus. Visur, kur esmu bijis, viss ir paveikts pat pirms termiņa,” teic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Kompleksa pamatos iemūrēta kapsula ar armijas vadības novēlējumu. Atklāšanā piedalījās arī kapelāns, kurš citēja Svētos rakstus. Būvnieki atzīst, ka ziema darbus padara grūtākus, bet pagaidām uzelpot ļauj fakts, ka nav sniega segas.

“Sasalums ir no 10 līdz 15 cm, kur ir biezākais, mēs zāģējam ārā un izceļam kā tādus ledus gabalus. Pārējais viss būs betonā, ar apakšzemes komunikācijām, kas šobrīd tiek raktas. Tāds liels autoparks, ar visu nepieciešamo,” skaidro projekta vadītājs Artūrs Krūmiņš.

Tuvākajā laikā Ādažu poligona apkārtnē amerikāņi sāks modernizēt dzelzceļa staciju par pusmiljonu eiro, lai varētu piegādāt savu smago tehniku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm