tv3.lv

“A to B Rollerski”: ceļā sastapts vietējais latvietis – mākslinieks un bijušais Dausonas mērs Jānis Šteins

Filmēšana ir sākusies! Nesen “A to B Rollerksi” dokumentālās filmas filmēšanas grupa atstājusi Dausonas pilsētu, kurā satika tās bijušo mēru, latvieti Jāni Šteinu. Interesantie stāsti turpinās, tikai šis laikam būs pagaidām pēdējais uz ilgaku laiku, jo puišiem trūks sakaru. Kā viņi teica: “Līdz Inuvikai nekā nebūs, tikai milzīgi plašumi un skaista daba.”

2014. gada 23. septembrī 14:11

Zemāk teksts no radošās apvienības “Moodwork” biedra Jāņa Spurdziņa.

“Latvieši ir visur. Pavisam nejauši iepazīstamies ar Jāni Šteinu. Vietēji viņu pazīst kā John Stein. Māklsinieks, mūziķis un ļoti interesants cilvēks. Izrādās, ka viņs ir bijis Dausonas mērs. Jaunībā ceļojis pa Jukonu un nolēmis atgriezties šajā pilsētā uz palikšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakaru pavadām pie viņa, daloties stāstiem. Viņa tēvs, Ilgars Šteins, arī ir bijis māklsinieks. Uzdāvinām viņam suvenīrus no Latvijas – info grāmatas par Rīgu, šokolādi, “Latvian Voices” disku u.c. Jānis ļoti priecājās sacīdams, ka viņam patīk viss latviskais, it sevišķi mūzika. Tā kā, meitenes, jūsu balsis skanēs arī Jukonā. Uz atvadām Jānis mums uzdāvināja savu instrumentālās mūzikas disku. Paldien Jānim par viesmīlību un kompāniju!

Tagad nopērkam pēdējās lietas. Visu laiku bija problēmas atrast gana jaudīgu lodāmuru, lai Gvido varētu salodēd baterijas savas helikopteram. Beidzot izdevās!

Raimonds sniedza interviju vietējai avīzei, kur pie reizes parādījām žurnālam arī vecos video materiālus.

Tagad dodamies uz ziemeļiem – Inuvika ir galamērķis, bet pa ceļam piestāsim vietā ar nosaukuma Eagle Plains, kur, iespējams, tiksim pie sakariem. Bet, visticamāk, ka nē… Līdz Inuvikai nekā nebūs, tikai milzīgi plašumi un skaista daba.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm