50 000 pedagogu saņems vienreizēju piemaksu par darbu Covid‑19 riska apstākļos

Par darbu Covid-19 riska apstākļos 50 000 Latvijas pedagogu drīzumā saņems piemaksu. Cik liela summa katram sanāks, vēl precīzi nevarot pateikt. Līdzīgi kā visām līdzšinējām Covid-19 atbalsta programmām, lai to visu varētu finansēt, valsts ņems starptautisko aizņēmumu, vēsta TV3 Ziņas.

Par darbu paaugstinātas slodzes un Covid-19 riska apstākļos 50 000 pedagogu no pirmskolas līdz augstākās izglītības līmenim saņems piemaksu. Kad tieši, vai jau februārī, nav zināms, bet kopsumma ir nepilni 11 miljoni eiro. Pedagogu arodbiedrība rēķina, ka pēc nodokļu nomaksas katram palikšot no pārdesmit eiro līdz 100. Izglītības ministre gan uzsver, ka piemaksu konkrēto apmēru noteiks izglītības iestādes direktors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anita Muižniece
izglītības un zinātnes ministre, JKP

“Skolas vadība tiem pedagogiem, kas aizvieto, kam iet pāri pilnai slodzei, kam vairākas stundas bijušas hibrīdā, kur objektīvi bijuši papildu pienākumi, direktors objektīvi izlemj, kuram maksāt – vai sadalīs uz galviņām vai izvērtēs katra ieguldījumu.”

Inga Vanaga
Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība

“Tas, kas mūs neapmierina, ir piemaksu apmērs. Tās ir vienreizējās piemaksas, tās nav par katru mēnesi nodrošinātas. Iepriekšējās piemaksas bija arī apmērā cienīgākas, bet šajos ārkārtējos apstākļos pedagogu un tehnisko darbinieku slodze ir palielinājusies.”

Izglītības ministrijas piedāvājumā no valsts piemaksām izslēgti ir pirmsskolas un speciālo izglītības iestāžu pedagogu palīgi, auklītes. Arodbiedrībai tas raisījis neizpratni, jo šie darbinieki taču esot arī vienlīdz lielu slodzi iznesuši kā pedagogi.

Inga Vanaga
Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība

“Spiesti strādāt klātienē jebkādos Covid-19 izplatības apstākļos, un viņu darba specifika nepieļauj šīs attālinātās mācības.”

Finanšu ministrs šodien esot teicis, ka, lai pedagogu palīgiem un auklītēm piemaksas finansē pašvaldības. Tām esot pieaugums no iedzīvotāju ienākumu nodokļa ieņēmumiem. Iepriekšējā reizē gan viņiem piemaksas veica no valsts budžeta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ināra Dundure
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos

“Kāpēc mēs pēkšņi mainām šo piemaksu principu. Pagaidīsim, tiksimies, runāsim, un tad jau Pašvaldību savienība tiksies ar finanšu ministru un runās, ko darīs.”

Inga Vanaga
Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība

“Centīsimies arī valdības sēdē pārliecināt, ka nedrīkst pieļaut šo nozarē strādājošo šķirošanu. Ir politiski jāvienojas, ka piemaksas ir visiem un no kāda budžeta. Mēs arī centīsimies pārliecināt par lielāku piemaksu apmēru, šo pamatotību vēlreiz sniegsim.”

Arodbiedrība uzrunās visas pašvaldības, lai tās cenšas vienreizēju piemaksu pie algas izmaksāt arī izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm