Saturs turpinās pēc reklāmas

2017. gada pirktākās grāmatas Latvijā – Rača dzejoļu izlase, kā arī erotiskais romāns

Dzejoļu grāmata un erotiskais romāns bijušas 2017. gada vispieprasītākās grāmatas Latvijā. Šī lasītāju gaume un izvēle patiesi pārsteigusi grāmatu tirgotājus un arī pašus dižpārdokļu sarakstītājus. 

2018. gada 1. janvārī 21:15

Viena grāmata iznākusi augustā, otra oktobrī. Un kopš izdošanas brīža, tās abas tā arī nav pametušas pirktāko grāmatu topu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs nespēj noticēt šim brīnumam un sauc to par kultūršoku. Savukārt grāmatu tirgotāji – par pēdējo gadu fenomenu. Jo pirmo reizi pirktākā ir dzejoļu grāmata. Vārsmu autors Guntars Račs pērn 31. decembrī pieņēma izaicinājumu – katru dienu visa gada garumā uzrakstīt pa kādam pantiņam. Sākumā tas šķitis sīkums. Pēc simts dienām – jau neiespējamā misija. Pirms izdot grāmatu, veicis aptauju, kas teju likusi sašļukt.

“Pārdevējai konkrēti piegāju un prasīju, sakiet, kā ir ar dzeju – pieprasa, meklē? Viņa saka: nē, ko jūs! Nojausma jau man vispār bija, bet labi, vienalga darīšu, neskatoties uz to, ka visi tie dzejoļi taču ir pieejami internetā, kur es arī biju domājis aprobežoties, bet tā manu sekotāju uzstājība, ka vajag arī taustāmo formātu – tas ir viņu nopelns, lasītāju nopelns, kas palūdza, lai es izdodu. Šī ir pirmā daļa un tūdaļ sekos arī otrā.”

Račam šoreiz sīvu konkurenci sastādīja jaunā latviešu rakstniece Karīna Račko. Viņas erotiskais romāns “Saplēstās mežģīnes”  ir kļuvis par sensāciju. Viņai izdevies atvērt jaunu lappusi latviešu literatūras vēsturē.

“Acīmredzot, bija tas skandāls par to, ka tagad ir uzrakstīts kaut kas tāds, par ko nav pieņemts skaļi runāt un tagad par to tiek runāts. Protams, cilvēki ir ziņkārīgi un paši grib pārbaudīt, vai tur tiešām ir tik atklāti aprakstīts,” stāsta autore.

Par viņas romānu viedokļi tik atšķirīgi un radikāli pretēji, cik dažādi cilvēki vispār spēj interpretēt – attiecības un seksu. Šis erotiskais romāns ir izpelnījies gan sajūsmu, gan noliegumu. Katrā ziņā – uznāciens spožs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Tas ir absolūts debijas romāns,” norāda “Zvaigzne ABC” projektu vadītāja Kristīne Ilziņa. Lai gan Karīna Račko atzīst, ka kādreiz blogu rakstījusi, viņa ir veiksmīga zobārste un pasniedzēja studentiem.

“Rakstīšana vienmēr bijis mans vaļasprieks. un saplēstās mežģīnes bija viens liels eksperiments. Kad grāmatu rakstīju, nebija pārliecības, vai tiks izdota, vai cilvēki pirks un lasīs, un tagad es pati brīnos par to, kas notiek,” norāda erotiskā romāna autore.

Grāmatu tirgotāji ir patīkami pārsteigti par lasītāju gaumi aizvadītajā gadā. “Šogad ir tāds fenomens – pat Top 20 nav iekļāvies neviens tulkojums. Ir tikai latviešu autoru darbi. Un tas priecē. Es domāju, ka varbūt kāda kļūda – bet nē, tiešām. Ir mūsu autori – Ikstena, Puče, Manfelde, Kota – gada garumā tikai latviešu autoru darbi,” teic grāmatu nama “Valters un Rapa” valdes locekle Iveta Ozola.

“Lasītājs pamatā paliek tāds pats, kāds viņš ir visu laiku, kad pērk grāmatu – gribu iepriecināt sevi vai savējos,” skaidro “Zvaigzne ABC” pārstāve.

Un iepriecināt grib gan ar erotisku psiholoģisko literatūru, gan dzeju, kādu detektīvu, vēsturisku romānu līdzās dāmu romāniem atslodzei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas