Saturs turpinās pēc reklāmas

18. novembrī Rīgā publiski pasākumi nenotiks

Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā valsts galvaspilsētā nenotiks publiski pasākumi, taču svētku noskaņas radīšanai tiešsaistē būs skatāmi koncerti, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

2020. gada 16. novembrī 16:04

18. novembra svētku programmu ar koncertiem sagatavojuši Rīgas kultūras centri ar iemīļotu skatuves mākslinieku piedalīšanos. Viņu sniegumu varēs skatīties tiešsaistēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” skanēs koncerts “Latvijas spēka dziesmas”, kurā uzstāsies aktrises Rēzija Kalniņa, Olga Dreģe, Lilita Ozoliņa, mūziķi Jānis Aišpurs un Alex. Savukārt kultūras centrā “Mazā ģilde” dziedās “Tenoru trio” kopā ar instrumentālistu sniegumu, dzejas un prozas lasījumiem koncertā “Par zemi, ko mīlam”.

VEF Kultūras pils klausītājiem piedāvā koncertu “No Vītola līdz Paulam”, kurā muzicēs orķestris “Rīga” un Oskars Petrauskis, dziedās Daumants Kalniņš, Ieva Parša, Inga Šļubovska-Kanceviča, kā arī uzstāsies dejotāji Dāniela Bāra un Reinis Rešetins. No kultūras centra “Iļģuciems” skatītājiem tiks straumēts koncertuzvedums “Dziesmu dance”, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska, Jēkabs Jančevskis un draugi.

Grupa “Iļģi” svētkos iepriecinās koncertā “Stūrakmeņi”, kas tiks raidīts no Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja. Rīgas Latviešu biedrības namā ar vairāku klasiskās mūzikas izpildītāju piedalīšanos notiks koncertuzvedums “Pirmajai latviešu nacionālajai operai “Baņuta – 100″”. Savukārt instrumentālā latviešu mūzika Latvijas dzimšanas dienā skanēs Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.

Vilde sacīja, ka svētku koncertu “Padziedāsim nu, bāliņi” sarūpējuši arī folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”. Savukārt Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerts “Brīvības atziņas” svētku dienā būs skatāms Latvijas Reģionu Televīzijas “Re TV” tiešajā ēterā.

Pašvaldības pārstāve piebilda, ka svētku sajūtu pilsētā radīs Brīvības pieminekļa izgaismojums “Mana dziesma”, kas būs apskatāms no 16.novembra līdz 22.novembrim. Līdztekus tam pilsētas ielās izvietoti valsts karogi, karogkonstrukcijas skvēros un laukumos, karoglentes pie apgaismes stabiem, svētku tematikai veltīts mākslinieces Kristīnes Plaudes veidotais vides dizaina objekts “Liesma” un mākslinieka Armanda Vecvanaga radītais vides objekts “Karoga virpulī”.

Pilsētā eksponēti arī mākslinieka Reiņa Helmaņa svētku plakāti un patriotiskai noskaņai veltīti vēstījumi vides objektā “Goda vārti”, kur redzamas video programmas “Mans zelts ir mana veselība”, “Mans zelts ir mana Latvija”, “Mans zelts ir mana himna”, “Mans zelts ir mana brīvā Latvija”, kuras veidojuši autori Māris Kalve un Kaspars Eglītis.

Pilsētas kultūras iestādēs apskatāmas arī svētkiem veltītas izstādes. Rīgas Sv. Pētera baznīcā izstādē “Ir Latvija. Ir Latvija brīva” dokumentos un fotogrāfijās atspoguļota Latvijas valsts vēsture. Savukārt kultūras centrā “Imanta” būs skatāma Tautas lietišķās mākslas izstāde “Mani raksti Latvijai”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas