150 eiro par katru atvilināto jauno darbinieku – Austrumu slimnīca mediķu trūkumu risina ar neparastu akciju

Kaut mediķu algas pēdējos divos gados celtas, slimnīcās joprojām trūkst darbinieku. Lai tos piesaistītu, Austrumu slimnīca sākusi neparastu akciju, – tā piemaksā darbiniekiem, kuri piesaistījuši slimnīcai citus mediķus.

2019. gada 28. janvārī 20:11

Par katru atvilināto jauno darbinieku var dabūt 150 eiro “uz papīra”. Akcija jau nesusi pirmos augļus, vismaz divi jauni darbinieki slimnīcai ir. Tiesa, tas ir tikai mazs ielāps uz lielas problēmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šobrīd mums ir vakantas ap 100 medicīnas māsu vietām un aptuveni 20 citu aprūpes personāla vietas. Tātad kopumā tās ir 120 vakances, kas mums šobrīd ir izveidojušās un kur mēs meklējam aktīvi darbiniekus,” saka Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Līdzīga akcija notiek arī Stradiņa slimnīcā. Taču, kā norāda slimnīcu vadītāji, piemēram, medmāsu trūkumu tā pa īstam varēs atrisināt tikai konkurētspējīgas algas. Jo darbs ir smags, bet atalgojums – ne tuvu adekvāts.

Pērnā gada beigās politiķi atrada finansējumu mediķu algu pielikumiem, pirmo palielināto algu medmāsas saņems februārī. Pirms nodokļu nomaksas medmāsas tagad pelnīs ap 1100 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm