tv3.lv

1.‑2. klašu skolēniem atsākot mācības, jāievēro prasības par distanci, maskām un vairīšanos no sabiedriskā transporta

2021. gada 3. februārī 20:20

Pirmās līdz otrās klases skolēniem 8. februārī atsākot mācības klātienē, būs jāievēro prasības par sociālās distances ievērošanu, sejas masku valkāšanu un izvairīšanos no sabiedriskā transporta, vēsta TV3 Ziņas.

Gala lēmumu par daļēju klātienes mācību atsākšanos valdība pieņems ceturtdien, 4. februārī. Taču, ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas izklāstu par to, kādos apstākļos mācības notiks, var uzskatīt, ka lēmums ir formalitāte. Tas, ko var saprast, – šī ir konceptuāla izšķiršanās, riskēt ar milzīgiem robiem jaunāko klašu skolēnu zināšanās vai tomēr, ar vairākiem ierobežojumiem, tos novērst.

Lasi vēl: Mācības klātienē atsāks 1.-2. klašu skolēni

“Ņemot vērā, ka epidemioloģiskā situācija ir tāda, kāda ir, valdība izlēma pakāpeniski veikt mazus soļus izglītībā, tirdzniecībā, lai vienkārši pārliecinātos, ka triju nedēļu garumā saslimstības rādītāji nepieaug un varam atgriezties lielākā amplitūdā,” norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Mācību klātienes atsākšana prasīs disciplīnu, turklāt kā no skolēniem, tā skolām.

Divi metri savā starpā, obligātas sejas maskas, pirms to lietošanas vienmēr mazgāt rokas. Tātad pirms un pēc katras stundas. Skolām tam visam būs jāseko līdzi un jāizvairās no skolēnu savstarpējiem kontaktiem.

“Mēģinām rīkot šos starpbrīžus atšķirīgā laikā vai arī gādāt par to, ka, iekams skola ir tukša, izmantot pēc iespējas plašākas telpas, lai klases nepārklājas. Skatoties no skolu infrastruktūras,” skaidroja izglītības un zinātnes ministre.

Lielākais izaicinājums gan varētu būt nokļūšana līdz skolai. Kā noprotams no ministres teiktā, viņa nevēlas liekus kontaktus, tātad skolu autobusus. Bērnam līdz skolai jānāk kājām vai arī viņu jāved ar auto. Ja skolu autobusu gadījumā vēl pieļauta atkāpe, tad sabiedrisko transportu lūgts neizmantot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiek pieļauts, ka skolēniem būs pašiem savas maskas. Ja nē, skolām tikšot piegādāti krājumi dalīšanai uz vietas.

TV3 Ziņas atgādina, ka masku lietošana ir viena no pretrunīgāk uztvertajām prasībām. Teorētiski, ja vecāki iebilst, viņi var izlemt turpināt mācības no mājām, uzrakstot attiecīgu iesniegumu.

“Tajā gadījumā, ja vecāks patiešām izvēlas šo izglītību ģimenē, jāsaprot, ka atbildība par bērna izglītošanu ir paša vecāka ziņā,” sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Ņemot vērā iekavēto, pedagogiem dots uzdevums izvērtēt skolēnu zināšanu līmeni un, kad tas nepieciešams, sniegt klātienes konsultācijas. Tiesa – vienlaikus tikai vienam bērnam.

Runājot par vakcināciju, no aptuveni 45 000 vispārizglītojošo skolu darbiniekiem vēlmi saņemt vskcīnu izteikusi mazāk nekā puse.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm