Rumānijas prezidents Rīgā: Krievijas sāktais karš apdraud mūs visus

Oficiālā vizītē Latvijā ieradies Rumānijas prezidents, jo aprit abu valstu diplomātisko attiecību simtgade, ļoti nopietni arī sarunu temati – drošība reģionā pēc Krievija iebrukuma Rumānijas kaimiņvalstī Ukrainā, vēsta TV3 Ziņas.

Rumānijas prezidents Klauss Verners Johanniss Latvijā viesojas ģeopolitiski ļoti saspringtā laikā. Krievijas karš Ukrainā jau izgājis ārpus šīs valsts teritorijas, un pagājušajā nedēļā līdz galam vēl nenoskaidrotos apstākļos Polijā Ukrainas pierobežā trāpīja raķete, nogalinot divus civiliedzīvotājus.

Tas īpaši aktuāli, ņemot vērā, ka arī Rumānija ir Ukrainas robežvalsts, kas gan uzņēmusi daudz bēgļu no kara plosītās Ukrainas, gan atbalsta to sadarbībā ar NATO un Eiropas Savienības partneriem.

Līdzās Latvijas prezidentam Egilam Levitam rumāni pie Rīgas pils sagaidīja arī Saeimas priekšsēdētājs, Latvijas premjers un ārlietu ministrs.

Tikšanās laikā spriests gan par plānoto Rumānijas vēstniecības atvēršanu Latvijā, gan iecerēto gaisa satiksmes atklāšanu starp Rīgu un Bukaresti, gan šai valstij patlaban ļoti aktuālo iespējamo uzņemšanu Šengenas zonā. Savukārt galvenais sarunu temats – drošības situācijas reģionā.

Egils Levits
Valsts prezidents

“Krievijas karš Ukrainā ir izmainījis stratēģiskās drošības vidi Eiropā. Baltijas valstis, tāpat kā Rumānija, pieder pie NATO austrumu flanga valstīm – tā saucamā Bukarestes devītnieka, kas ir izveidots pēc prezidenta Johannisa iniciatīvas.”

Tieši pēdējie notikumi Polijā aktualizējuši NATO austrumu flanga pastiprinātu aizsardzību un nepieciešamību pēc papildu pretgaisa aizsardzības sistēmām. Rumānijas prezidents gan konkrēti neatbildēja, kādai vajadzētu būt alianses reakcijai uz sprādzienu Polijā. Par to turpinās izmeklēšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Klauss Verners Johanniss
Rumānijas prezidents

“Tas ir skumji. Tas ir sarežģīti. Tas ir drauds mums visiem. Tas pierāda, ka šis Krievijas sāktais karš pret Ukrainu skar mūsu visus. Mums – Rumānijā – visas aizsardzības sistēmas ir gatavībā, bet, protams, labākais risinājums šīm problēmām ir miers.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien tikās ar Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johannisu. Tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Rumānijas divpusējās attiecības, kā arī uzsvēra nepieciešamību turpināt atbalsta sniegšanu Ukrainai un NATO Austrumu flanga stiprināšanu.

No nākamā gada Rumānija piedalīsies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm