tv3.lv

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo IeM Informācijas centra amatpersonu par bezdarbību iepirkumu procedūrā

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Iekšlietu ministrijas Informācijas centra amatpersonu par tās bezdarbību iepirkumu procedūrā, kuras rezultātā radīts būtisks kaitējums valsts pārvaldības kārtībai, informēja IDB.

21. janvārī 12:03

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB guva pierādījumus tam, ka minētā IC amatpersona, kuras pienākumos ietilpa iestādes rīkoto iepirkumu procedūru vadīšana un kontrole, apzināti pieļāva bezdarbību kādā IC veiktā iepirkumā, piešķirot līguma slēgšanas tiesības neatbilstošam pretendentam, tādējādi radot būtisku kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ierobežojot brīvas konkurences iespējamību minētajā IC iepirkumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aģentūrai LETA zināms, ka persona, pret kuru rosināts sākt kriminālvajāšanu, nav no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā IC priekšniece Līga Lapiņa.

Patlaban nav oficiāli zināms, vai šis kriminālprocess varētu būt saistīts ar pērn ziņoto, ka IDB ierosināta lieta, kurā tiek veikta izmeklēšana par IC amatpersonu un uzņēmuma “KB Open” iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem iepirkumiem. Šis kriminālprocess gan tika sākts par par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Tāpat ziņots, ka iepriekš no amata pienākumu pildīšanas atstādināta IC priekšniece Līga Lapiņa. Tas darīts, jo viņai piemērots drošības līdzeklis kādā krimināllietā, kura patlaban ir Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Šajā lietā apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Mantas nosaukums prokuratūras paziņojumā nav minēts, taču LETA jau rakstīja, ka saskaņā ar IDB iepriekš informēto tā ir sakaru ierīce.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm