Rosina apsūdzēt četras amatpersonas par valstij nodarītiem zaudējumiem Krievijas robežjoslas izbūvē

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis apsūdzēt četras Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) amatpersonas par bezdarbību saistībā ar koku izzāģēšanu ierīkojot Latvijas-Krievijas robežas joslu.

6. oktobrī 12:21

IDB ir pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā un oktobra sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām NVA amatpersonām par tīšu valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

IDB informāciju par iespējamo noziedzīgo nodarījumu saņēma 2020. gada pavasarī un pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētās četras NVA amatpersonas, būdamas komisijas sastāvā 2016.gadā organizētā iepirkumā par robežas joslas attīrīšanu no apauguma, pirms robežas joslas ierīkošanas 12 metru platumā, neveica Latvijas valsts īpašumā esošo koku uzskaiti un deva iespēju darbus veicošajiem uzņēmējiem izzāģētos kokus aizvest un realizēt.

Iepirkuma komisijas locekļu bezdarbības rezultātā valstij tika nodarīts mantisks zaudējums vairāk nekā 26 000 eiro apmērā.

IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu kopumā septiņos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos. Vairākas lietas jau ir tiesā.

Piemēram, augustā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra cēlusi apsūdzību četrām NVA amatpersonām un vienam uzņēmējam par iespējamām nelikumībām pagaidu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas robežas iepirkuma procedūrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm