Rinkēvičs par “Brexit” sarunām: Ir muļķīgi ākstīties, ka kāds mūs mēģinās uzpirkt

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) par muļķīgām spekulācijām uzskata britu laikraksta “The Times” vēstīto, ka Lielbritānijas valdība spriež par papildu finansējuma piešķiršanu Austrumeiropas un Baltijas valstīm, lai tādā veidā ietirgotu to labvēlību, Apvienotajai Karalistei izstājoties no Eiropas Savienības.

2017. gada 20. februārī 20:03

Rinkēvičs akcentē, ka neatkarīgi no tā, kādas ir diskusijas britu valdībā, Latvijas pozīcija kopš pirmās dienas pēc “Brexit” referenduma ir palikusi nemainīga. Proti, Latvija ir ieinteresēta turpināt labās attiecības ar Apvienoto Karalisti un cieši sadarboties arī aizsardzībā – ar vai bez britu valdības papildu finansējuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs (“Vienotība”)

Tādas spekulācijas, ka kāds kaut ko mums vēlas tagad ietirgot par mūsu labvēlīgu pozīciju, vienkārši ir muļķīgas. Tāpēc, ka mēs vienmēr esam teikuši, ka mēs gribam saglabāt labas attiecības ar Lielbritāniju. Mēs esam pret kaut kādu sodīšanu, pret tām idejām, kas varbūt ik pa brīdim no kādām Eiropas galvaspilsētām izskan, ka tagad jāparāda pats velns. Nē! Mēs no paša sākuma esam teikuši, ka mēs to nevēlamies, ka mēs vēlamies labas attiecības. Tāpēc ir muļķīgi tagad ākstīties gan preses līmenī, gan komentāru līmenī, ka kāds mūs mēģinās uzpirkt. Mums vienkārši ir svarīga Lielbritānija ar vai bez šāda veida finansiālas palīdzības.

“The Times” svētdien rakstīja, ka britu valdībā tiek apspriests plāns daļu no 14 miljardu eiro lielās palīdzības, ko Lielbritānija gada laikā sniedz izšķērdīgiem projektiem Āzijā un Āfrikā, novirzīt tādiem sabiedrotajiem kā Polijai, Ungārijai, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Kā norāda laikraksts, atsevišķi britu valdības pārstāvji uzskata, ka šī nauda varētu pārliecināt Austrumeiropas un Baltijas valstis atbalstīt Lielbritānijas vēlmi izstāšanās sarunās panākt sev izdevīgāku tirdzniecības līgumu. Raksts publicēts tieši pirms “Brexit” ministra Deivida Deivisa vizītes Baltijas valstīs.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm