tv3.lv

Rinkēvičs: Ievērojama Covid‑19 izplatība saistīta ar dezinformāciju, kas skar ikvienu cilvēku visā pasaulē

Ievērojama Covid-19 vīrusa izplatība ir saistīta ar dezinformāciju, kas skar ikvienu cilvēku visā pasaulē, attālināti piedaloties Latvijas, Austrālijas, Francijas, Indijas un Indonēzijas Ārlietu ministriju kopīgi organizētajā diskusijā “Atbilde infodēmijai”, pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

2020. gada 2. decembrī 18:58

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Rinkēvičs, uzrunājot starptautisko auditoriju, aicināja stiprināt noturību pret dezinformācijas izplatīšanos pandēmijas laikā, jo katru dienu vīruss prasa arvien jaunus upurus. Ārlietu ministrs atzīmēja, ka dezinformācija atvieglo vīrusa izplatību, kavējot vakcināciju un atveseļošanos. “Šeit valdībām ir plašāka loma – līdzās Covid-19 ierobežošanas pūlēm ir jācīnās pret dezinformāciju, kas ar to saistīta,” uzsvēra ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rinkēvičs iepazīstināja ar Latvijas pieredzi cīņā pret dezinformāciju, “sniedzot iedzīvotājiem pārbaudītu, faktos balstītu informāciju un sabiedrības informēšanā iesaistot jomas ekspertus un profesionāļus”. Latvijas valdība gan ir atzinusi, ka iedzīvotāji tās aicinājumos nav ieklausījušies, tāpēc Latvijā arvien tiek pastiprināti pasākumi Covid-19 ierobežošanai.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka tādām starptautiskajām organizācijām kā ANO, Pasaules Veselības organizācija (PVO) un UNESCO ir unikāla loma globālās dezinformācijas apkarošanā, apvienojot visus iesaistītos un sasniedzot nozīmīgu pasaules iedzīvotāju daļu.

ANO Ģenerālās asamblejas prezidents Volkans Bozkirs atklāšanas uzrunā uzsvēra uzticības nozīmību institūcijām, lai nodrošinātu pārbaudītas un korektas informācijas sniegšanu. Tāpēc ir jāstiprina institucionālais ietvars nacionālā, reģionālā un starptautiskā līmenī. Ģenerālās Asamblejas prezidents izteica pateicību Latvijai par tematiskā pasākuma organizēšanu.

Diskusijā piedalījās arī pārstāvji no ar Austrālijas, Francijas, Indijas un Indonēzijas, Pasaules Veselības organizācijas, nevalstiskās organizācijas “Reportieri bez robežām”, kā arī ANO Globālās komunikācijas departamenta pārstāvis.

Termins infodēmija tiek lietots, runājot par dezinformācijas pandēmiju Covid-19 krīzes laikā. Lai iestātos pret dezinformācijas pavairošanu, 2020.gada jūnijā ANO sistēmā tika izplatīts Latvijas iniciēts Starpreģionu paziņojums par infodēmiju saistībā ar Covid-19, kuru parakstīja 130 ANO dalībvalstis un divi ANO novērotāji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm