tv3.lv

Rinkēvičs: Austrumu partnerības samits Rīgā būs izšķirīgs brīdis

1.septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības ministru grupas sanāksmē moldāvu eirointegrācijas atbalstam, kas norisinājās Kišiņevā, Moldovā. Rinkēvičs uzsvēra, ka ES-Moldovas Asociācijas līgums, kas paredz arī dziļas un visaptverošas brīvās tirdzniecības zonas izveidi, ir liels panākums.

2014. gada 1. septembrī 17:53

Ministri izteica stingru atbalstu Moldovas eirointegrācijas centieniem, kā arī apsprieda jautājumus, kas saistīti ar 27.jūnijā parakstītā ES-Moldovas Asociācijas līguma īstenošanas praktiskajiem aspektiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

E.Rinkēvičs uzsvēra, ka parakstītais ES – Moldovas Asociācijas līgums ir apliecinājums Moldovas sasniegtajam progresam. Ministrs aicināja Moldovas augstākās amatpersonas turpināt iesākto reformu procesu, īpaši uzsverot tieslietu jomu, mediju brīvību un korupcijas apkarošanu. Sanāksmes laikā ministrs pauda gandarījumu par bezvīzu režīma stāšanos spēkā starp Moldovu un Šengenas līguma dalībvalstīm, kas veicinās iedzīvotāju savstarpējos kontaktus, kā arī biznesa un kultūras saišu stiprināšanos.

Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs īpaši uzsvēra Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā plānotā Austrumu partnerības samita nozīmi. “Rīgas samits būs izšķirošs brīdis Austrumu partnerības politikai kopumā. Austrumu partnerības politikā ir nepieciešama diferenciācija, ņemot vērā gan katra partnera sasniegtos rezultātus, gan katra vēlmes”, norādīja E.Rinkēvičs. Samits būs arī iespēja izvērtēt pirmos rezultātus Asociācijas līgumu ieviešanā ar Austrumu partnerības valstīm.

ES – Moldovas Asociācijas līgums tika parakstīts šā gada 27.jūnijā, un Latvija bija viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas to ratificēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm