tv3.lv

Rimšēviča lietas tiesnesei traucējusi mediju uzmācība; ar jautājumiem vajāti pat viņas radinieki

2019. gada 16. oktobrī 19:01

Saeimas Juridiskā komisija izjautāja Rīgas rajona tiesas vadību jautājumā par gaidāmo skandalozās korupcijas lietas iztiesāšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Lietā nozīmētā tiesnese pēkšņi uzrakstījusi atlūgumu. Viņa bija aicināta uz Saeimu, lai skaidrotu, vai šeit nav kaut kas aizdomīgs, taču neieradās. Viņas priekšniece gan teica, ka tiesneša maiņa lietas izskatīšanu neaizkavēs.

Rīgas rajona tiesas tiesneses Ineses Bitenieces lēmums aiziet no darba radīja pamatīgu ažiotāžu – tieši viņai bija uzticēts skatīt krimināllietu pret Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Martinsonu. Tiesneses amatā viņa darbojās vien četrus gadus. Amatu pamet personisku iemeslu dēļ, taču sīkāk taisnoties un skaidroties deputātu priekšā negribēja, tāpēc viņas vietā runāja Bitenieces priekšniece, Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča.

Uz jautājumu, vai tiesnese sūdzējās par draudiem vai spiedienu, Siliņeviča atbildēja noraidoši: “Nē! Manā rīcībā nav informācijas par draudu saņemšanu, spiedienu. Ja runājam par spiedienu tiešā nozīmē. To, kā katrs uztveram masu mediju interesi, personas izpētīšanu līdz radu rakstiem – kā kurš vērtē. Tas ir stresa noturības jautājums. Jābūt ļoti rūdītam.”

Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja to pašu izskaidroja arī Juridiskās komisijas deputātiem. Viņa skaidroja, ka uzmācīgā atsevišķu mediju uzmanība pēc Bitenieces paziņojuma par aiziešanu bija jāizjūt pat tiesneses radiniekiem, kurus žurnālisti uzmeklējuši un izvaicājuši par aiziešanas iemesliem. Uzklausot to visu, deputāti balsoja par tiesneses atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās. Latvijā tiesnešus ieceļ un no darba atbrīvo ar parlamenta lēmumu.

Taču līdzšinējās tiesneses aiziešana no amata nemainīs Rimšēviča lietas iztiesāšanas uzsākšanu, ko solīts darīt noteiktajā laikā. “4. novembrī šī lieta tiks skatīta. Diemžēl pieļauju, ka jautājums būs, lai saskaņotu turpmākos datumus. Esiet klāt, paklausieties, ar kādām grūtībām tiks saskaņoti datumi. Tiesa nevarēs darbu turpināt novembrī, decembrī, janvārī. Tad redzēsiet, kādi ir apstākļi!”

“Mums ir grozījumi, kuri iet cauri komisijām, lai palīdzētu ātrāk un efektīvāk izskatīt lietas. Vai, Jūsuprāt, šie grozījumi uzrunā, risina šo dinamiku ar advokātiem?” vaicāja Saeimas deputāte Vita Anda Tērauda (AP).

Uz šo jautājumu Siliņeviča atbildēja, – jau tagad tiesneši dara visu iespējamo, lai lietas risinātu ātrāk, taču lielākās problēmas ir ar advokātiem – daudzkārt tiesas procesi pamatīgi aizkavējas tieši viņu slimību dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm